День вітру – міжнародна подія для дорослих і дітей

0
307


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Щорічно, 15 червня, відзначається Всесвітній День Вітру, затверджений Європейською асоціацією вітроенергетики (EWEA) та Світовою радою з вітроенергетики (GWEC), метою якого є привернення загальної уваги до ветроэнергетическому потенціалу. Перший День Вітру відзначався в 2007 році, а з 2009 року свято отримало офіційний статус Всесвітнього Дня.
В цей день між людьми відбувається обмін знаннями про силі і можливостях енергії вітру, її вплив на планету в цілому і людство зокрема. Сотні вітрових шоу, парадів, семінарів, екскурсій та інших тематичних заходів проводяться по всьому світу. Крім EWEA і GWEC, День Вітру координується п’ятьма десятками національних асоціацій вітроенергетики та компаній, що беруть участь у виробництві енергії з допомогою вітру в різних державах.
В даний час вітрові установки працюють в сотні країн світу, у виробництві енергії беруть участь десятки тисяч людей. Однак поки вітроенергетика перебуває лише в початковій стадії розвитку. Саме для того, щоб ознайомити всіх бажаючих з пристроєм вітрових енергостанцій, принципами отримання з їх допомогою енергії та перспективами цього невичерпного ресурсу, і був встановлений Світовий День вітру. В цьому році у події взяли участь більше сорока країн, які організували близько двохсот різноманітних заходів.
За заявою Міжнародного Енергетичного Агентства, в поточному році витрати США на викопне паливо складуть 630 мільярдів доларів. Якби хоч невелику частину субсидій направити на альтернативну енергетику, це допомогло б набагато швидше досягти бажаних результатів. Створення додаткових енергостанцій і робочих місць посприяло б очищенню повітря і подолання кризи глобальних кліматичних змін.
В кінці червня в Ріо відбувся саміт світових лідерів “Rio +20”, на порядку денному якого була розробка нового курсу для досягнення стабільного майбутнього енергетики. За ініціативою Пан Гі Муна, Генерального секретаря ООН, програма “Стійка енергетика для всіх” спрямована на забезпечення до 2030 року загальній доступності сучасних енергетичних послуг. Планується підвищити використання енергії з відновлюваних джерел і подвоїти рівень загальної енергоефективності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.