Для чого потрібен інвертор сонячних батарей

0
1274


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Схема організації сонячного енергозабезпечення приватного будинку найчастіше включає в себе такі складові:

– фотоелементи (сонячна панель);

– контролер заряду;

– акумуляторні батареї;

– інвертор.

invertor-dlya-solnechnyh-batarey

Що таке сонячний інвертор і яким він буває?

Основне завдання інвертора полягає в перетворенні постійного електричного струму, виробленого сонячними елементами в змінний струм під напругою в 220 вольт. Така енергія може використовуватися для живлення побутової техніки. Це дуже важлива функція інвертора, адже якщо струм не буде перетворений, то його виробництво не матиме сенсу.

Існують різні види сонячних перетворювачів потужності, які може придбатив магазині. Автономні інвертори – це перетворювачі постійного струму в змінний струм по ланцюжку акумулятора. Змінний струм, що генерується  може бути використаний для живлення різних побутових приладів від мережі.

avtonomnyy-solnechnyy-invertor

Інвертор під панелями. Такий перетворювач може мати потужність з досить широким діапазоном: 100-8000 Вт. Для визначення потужності інвертора, який потрібен в кожній окремій ситуації, необхідно розрахувати загальне навантаження приладів в мережі електроживлення.

Зробити це дуже просто: потрібно всього лише визначити максимальну потужність кожного пристрою за одиницю часу роботи і підсумувати все разом. У випадку з автономним інвертором  важливу роль відіграє піковий стрибок напруги. На це  слід звертати увагу. Якщо піковий показник по даному параметру буде нижче, ніж сумарний стрибок всіх підключених приладів, тоді апарат може просто вийти з ладу.

Синхронні інвертори дозволяють зберігати отриману енергію в батареях. Якщо купити інвертори для сонячних батарей такого типу, то надлишки невикористовуваної енергії будуть перенаправлятися в основну електромережу. Ну, а якщо ви використовуєте прилади, сумарна потужність яких перевищує можливості сонячної установки, то відсутню електроенергію пристрій запозичить з основної електромережі.

В такому випадку, вас ніколи не застануть зненацька раптові відключенням електроенергії, адже під рукою буде заряджений акумулятор. У похмурі дні, коли ефективність роботи сонячних батарей досить низька, прилади працюватимуть від традиційної електромережі.

mnogofunkcionalnyy-solnechnyy-invertor

Багатофункціональні інвертори – це більш дороге обладнання, що поєднує в собі всі переваги перших двох типів перетворювачів. Такий вибір в основному є найкращим для створення сонячної електромережі в будинку. Але це буде залежати від можливостей людини і ресурсів, за наявними документами. Тому в кожному випадку потрібно вибирати такий  пристрій, який буде задовольняти параметри електромережі будинку, а також переваги і можливості власника цього будинку.

 

Конструктивні особливості інверторів

В основі деяких модифікацій перетворювачів струму закладений блок безперебійного живлення, або простіше – ББЖ. Принцип такого пристрою полягає в тому, що в мережі, за рахунок наявності акумуляторних батарей, підтримується певна напруга.

Для виконання своїх безпосередніх завдань такі прилади обладнані додатковими пристроями, основним з яких є акумулятор. У разі відключення електрики бесперебійник повинен якийсь час працювати і без використання АКБ не обійтися.

princip-raboty-invertora

Також в конструкції має бути зарядний пристрій, який буде заряджати вищезгадані акумулятори. Третє пристрій, що входить до складу блоку безперебійного живлення, – це мікроконтролер, який відслідковує стан напруги. Залежно від ситуації цей контролер дає команду на відключення основного живлення і підключення акумуляторів.

Залежно від напруги на виході, інвертори поділяють на меандрові і синусоїдальні. Безсумнівно, що останні за якістю роботи значно перевершують меандрові інвертори. Такий перетворювач ідеально підходить для підключення чутливої техніки.

Сьогодні це дуже важливо, адже тільки раніше можна було в разі стрибка напруги замінити в телевізорі запобіжник, і він працював би собі далі. Сучасна ж техніка зажадає більш ґрунтовного ремонту. На виході такого інвертора напруга схоже на ту, яка надходить з основної електричної мережі.

primer-nastennogo-montazha-sistemy

Для того щоб заощадити кошти, можна купити собі більш дешевий варіант інвертора. Але в такому разі не варто сильно сподіватися на високу якість роботи пристрою. Хоча це зовсім не говорить, що меандровий пристрій не працюватимуть якісно. Просто тут на виході напруга має форму не плавної кривої, а прямокутних імпульсів. Подібний принцип безболісно переживають світлові прилади, які не так чутливі до якості електричного струму.

Багато умільці беруться за створення інверторів для сонячних батарей своїми руками, що дуже добре у них виходить. В принципі, це може спробувати зробити кожен, головне – бажання і наявність певних навичок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.