Ейфелева вежа – французький символ ефективного енергоспоживання

0
499


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Париж вже кілька років поспіль веде активну екологічну політику. У минулому році мер міста закликав усі муніципальні будівлі та історико-архітектурні комплекси перейти на використання  електрики з поновлюваних джерел. У найближчих планах Енн Ідальго – заборонити рух усім дизельним авто до 2020 року, в надії, що парижани активно перейдуть на електромобілі. Торкнулися новації і Ейфелевої вежі, що є візитівкою не лише Парижу, а й усієї Франції.

Легендарна конструкція була побудована в кін. ХІХ ст. За час свого існування вже кілька разів піддавалася реконструкції. Яких же істотних змін зазнав символ Парижа? Масштабний проект оновлення вежі взяв собі за мету не просто оновити башту, але й водночас перетворити її в найпопулярніший об’єкт енергозбереження.

А чи знали Ви, що залізна конструкція Ейфелевої вежі у минулому році стала трішки «зеленішою» в енергозберігаючому сенсі? Вздовж нижнього майданчика, на висоті в 120 м, а точніше на другому рівні ресторану, були облаштовані нові вітряні турбіни. Метою такої новації є втілення ідеї зробити найбільш знакові пам’ятки Парижу найбільш екологічними об’єктами у місті.

Устаткування вже виробляє достатню кількість електроенергії, необхідної для живлення першого поверху торгового майданчику вежі, а це близько 10 тис. кВк у рік. Правда, керівник нью-йоркського міського проекту Green Energy, (UGE) інженер Ян Громадські, вважає, що таке досягнення – лише крапля в океані, адже такої кількості енергії виставить для потреб середньостатистичної американської родини.  Насправді Ейфелева вежі у повному обсязі споживає приблизно 6,7 гВт у рік. Проте, не будемо вдаватися до скепсису, адже перший крок на шляху до енергозбереження зроблений. Незабаром устаткування досягне необхідної модернізації.

Особливі вітряні турбіни

Ейфелева вежа створила значні труднощі інженерам, які розробляли вітряні турбіни, що будуть переробляти енергію вітру. Довелося сконструювати вигнуті вертикальні три-лопатеві турбіни VisionAIR5. Лопаті енергозберігаючого устаткування були пофарбовані в коричнево-сірий відтінок, щоб не виділятися на загальному фоні будівлі. Розробники обладнали турбіни додатковими демпферами вібрації, аби переконатися, що устаткування не заважатиме відвідувачам ресторану. Працюючи на повну швидкість турбіни відтворюють тільки 40 децибел шуму, який дорівнює звуковому еквіваленту шепоту.

paris_02

За рухом турбін преміум-класу можна спостерігати з площі Трокадеро, звідки відкривається гарний вид на «залізну красуню»  з протилежного боку Сени. Інженери компанії UGE намагалися якомога краще візуально заховати енергозберігаюче устаткування від ока туристів, що підходять до підніжжя башти – і їм вдалося досягти цієї мети. З близької відстані лопаті турбін елегантно вписані у загальний вигляд споруди. Варто додати, що до Ейфелеву вежу щороку відвідують 7 млн. туристів. «Тепер ми будемо на крок ближчими до світу, забезпеченого чистими та надійними відновлюваними джерелами енергії», – заявив у одному з інтерв’ю журналістам Нік Бліттерсвік, президент компанії UGE.

restoran_parisЕнергія сонця для нічної підсвітки

Енергозберігаючі світлодіодні вогні вежі живляться від енергії, акумульованої з сонячних панелей. Інженери планують використовувати сонячні батареї і для нагріву води для потреб ресторану, що знаходиться у споруді.  За прогнозами експертів, фото-панелі самотужки забезпечать потреби башти в гарячій воді на 50%. 30 млн євро інвестуватиме  компанія Société d’Exploitation de la Tour Eiffel. Варто визнати, що це перший значний проект реконструкції вежі за останнє тридцятиліття.

Башта генеруватиме… людську енергію

Уже в найближчі місяці візитна картка Парижа може стати гігантським за розмірами генератором людської енергії. Французькі вчені планують встановити біля підніжжя вежі спеціальну техніку, яка працюватиме на основі принципів акумулювання енергії людських тіл під час їх руху. Як відомо, відвідування найбільш відомої споруди  Франції – обов’язковий пункт програми більшості туристів зі всього світу. Професор знаменитого університету Сорбонни придумав спосіб використання енергії цієї значної кількості людей в благих цілях.

Прямо біля підніжжя Ейфелевої вежі з’явиться ігрове містечко для дорослих і дітей. У планах автора проекту – облаштування танцювальних майданчиків. Уся майбутня техніка, облаштована в містечку, буде спрямована на максимальне акумулювання енергії людей під час здійснення ними різних рухів. Розробник незвичайного проекту розраховує отримати енергію для потреб вежі, яку потенційно зможуть зробити люди, розважаючись в містечку.

Перетворення Ейфелевої вежі у величезний генератор людської енергії відбудеться, за попередніми даними, в грудні цього року. Відкриття екологічного проекту планують приурочити до старту Паризького міжнародного кліматичного саміту. Нагадаємо, що саме на вказаному саміті очікується прийняття нової, дуже важливої для всіх країн світу кліматичної угоди.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.