Електромобіль буде заряджатись безпосередньо з дорожного покриття

0
201


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячними батереями вже нікого не здивуєш,  люди йдуть далі і вже планують створити дорогу, яка б могла під час руху машини заряджати транспортний засіб. Такі цілі поставила перед собою Великобританія, такі амбітні плани планується реалізувати вже в 2017 році. На шляховому  покритті буде спеціальна металева смуга, а весь принцип роботи буде схожий з дитячим треком для іграшкових машинок. Така електрична траса – проект Tracked Electric Vehicle.

Подібне нововведення зробить їзду на електромобілі значно безпечнішою, ніж на звичайній дорозі. Та й швидкість буде розвиватися непогана.

Як розповідають фахівці, передбачається навіть  автономне керування транспортним засобом, тобто водій натискає на потрібну кнопку і комп’ютер забезпечує рух в задану точку. В цілому на систему покладають наступні завдання:

 

– перевірка здатності проходження певного шляху;

–  контроль дистанції на дорозі;

– контроль швидкості.

 

Електродороги – економічний проект, який в майбутньому покаже, що на електромобілях можна реально економити.

Проте, фахівцям, що працюють над цим проектом, прогнозують важкий шлях до досягнення поставлених завдань. Представники Bloomberg New Energy Finance вважають, що витрати на етапі початкової реалізації високі, а складності зі створенням універсального стандарту будуть також значні.

На початку цього року в Великобританії вже був заявлений ще один схожий проект – Dynamic Wireless Power Transfer, який функціонує як бездротовий постачальник енергії електромобілів. Суть цієї ідеї схожа з тим, як заряджають телефони за допомогою бездротової зарядки. Під дорожнім покриттям розташовується спеціальна котушка, що створює магнітне поле, яке в подальшому перетворює хвилі в електрику.

Слід сказати, що принцип бездротового «підживлення» автомобілів  вже впроваджений і експлуатується в одному з міст Південної Америки з 2013 року. Електрична траса простягнулася на 12 кілометрів. Схожі ідеї є в розробках шведського концерну Volvo Group.

Одночасно з цим, Великобританія продовжує залучати водіїв до експлуатації електромобілів. Влада зобов’язалась  побудувати станції для зарядки на відстані 20 мильодна від іншої. Завдяки цим заходіам помітно зросли продажі електрокарів .

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.