Електростанція без гелевого акумулятора. Як це зробити?

0
301


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
Батарея из небольших акумуляторов лучше одного гелевого

Як відомо вітрові, а особливо сонячні електростанції мають в ланцюгу акумулятори для накопичення електроенергії. Причина в тому, СЕС та ВЕС не мають такої стабільної енерговіддачі, як ГЕС, ТЕС або АЕС і акумулятори допомагають це нівелювати. 

І зазвичай цими акумуляторами є гелеві. 

Що таке гелевий акумулятор?

В гелевому акумуляторі простір між свинцевими пластинами займає сгущений до рівня гелю електроліт. Така технологія значно збільшує строки життя такого акумулятора і в середньому це значення перевищує 7 років, а кількість розрядів в 0 які може витримати гелевий акумулятор перевищує 400. При стабільній роботі на електростанції без постійних повних розрядів, гелевий акумулятор може прослужити дуже довго. Його недоліками є низька вібростійкість та дуже низькі пускові токи, що якраз є недоліками саме для використання в авто.

Чому вигідно знаходити альтернативу гелевому акумулятору?

Найдешевші китайські гелеві акумулятори напругою в 12 В, це вихідна напруга середньостатистичної сонячної панелі, коштують до 400 грн. Але це при ємності в 5000 мАг. Що трохи більше ємності батареї середньостатистичного ноутбука. Або це чотири ємності акумулятора смартфону на 5000 мАг. Тобто, для дуже малої сонячної панелі на 100-200 Вт такого акумулятора може вистачити, але для більшої електростанції необхідно паралельно з’єднати декілька в одну батарею.

Чи вигідніше замінити гелевий акумулятор літієво-іонним?

Літієві акумулятори Li-Ion є найбільш популярними в електроніці. Саме вони є в ноутбуках, смартфонах, фотоапаратах та інших приладах. Але чи можливо на них зберегти гроші? Цілком! Наприклад гелевий акумулятор за 400 грн з напругою 12 В та ємністю 5 А*год накопичує всього 60 Вт*год. Або 0,15 Вт*год/грн. Порівняємо це з недорогим Ni-Cd акумулятором напругою 1,2 В, ємністю 2,7 А*год при ціні в 90 грн. Це виходить приблизно 0,03 Вт*год/грн, що набагато менше. Але в гелевих акумуляторів є дуже сильний конкурент.

З літієвими акумуляторами ситуація інша. При ціні в 50 грн можна отримати акумулятор напругою 3,7 В з ємністю 3,4 А*год, що приблизно рівно 12,5 Вт*год або 0,25 Вт*год/грн. Таким чином, батарея з літієво-іонних акумуляторів може по ємності замінити гелеві з вигодою в 20-40%. Наприклад батарея з 3-х послідовно з’єднаних таких акумуляторів вже матиме напругу 11,1 В при енергетичній ємності 37,5 Вт*год і ціні в 150 грн. З’єднавши паралельно дві такі батареї по три акумулятори, отримуємо 75 Вт*год при ціні в 300 грн. Тобто на 15 Вт*год більше при ціні менше на 100 грн.

Таким чином, ви можете легко збільшувати ємність і значно скоротити витрати на АКБ. Але пам’ятайте, що справжня економія на АКБ – це те як ви їх використовуєте, а не скільки ви заплатили при їх покупці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.