Енергія фруктів. Останні тенденції та цікавинки

0
1049


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 9.00 з 10)

Фрукти, що випромінюють енергію світла. Хіба може бути щось неймовірніше? Виявляється, «фруктова» енергія може бути не лише вражаючим арт-об’єктом, а й корисною альтернативою звичним джерелам енергії.

«Фруктова» електрика у фотомистецтві

Фотограф Келеб Черленд представив кілька нових вражаючих фото із серії «Артефакти вогню і воску».  Фотохудожник використовує цвяхи, які закріпляє всередині плоду, поєднуючи їх між собою мідним дротом. Саме так утворюється справжня функціональна батарея. Отриманої енергії цілком достатньо, щоб забезпечити освітлення для фотографій з великою експозицією. Органічні батареї створюють достатню напругу, щоб освітити своє єство. «Мій поточний обсяг роботи розширює класичне викладання науки у школі, де на уроках фізики демонструються примітивні картопляні батареї. Пам’ятаєте, треба було вставити оцинкований цвях в один бік картоплі і мідний дріт закріпити на іншій для генерації електроструму. Надзвичайна простота цього електричного явища стала нескінченно захоплюючою для мене. Багато вчених мали досвід вивчення живлення лампочок від фруктів у лабораторії. І цей, на перший погляд, звичайний процес ніколи не припинить викликати посмішку на обличчі або роздуми про це диво. Завдяки таким експериментам ми втамовуємо загальну цікавість щодо побудови світу та глобальної турботи про майбутнє Землі», – поділився своїми враженнями Черленд. Також він висловив сподівання, що ці світлини як мікро-утопії ілюструватимуть нескінченні можливості альтернативного виробництва енергії.

fr_02

Погляньте, яку неймовірну апельсинову батарею спроектував фотограф у рамках свого фотопроекту, присвяченому альтернативним джерелам енергії з використанням овочів та фруктів. Фотомитець, напевно, ретельно підбирав об’єкти, аби на знімках відтворити красу довгої експозиції.  Живлення лампочок електричною енергією всередині апельсину генерується за рахунок хімічної реакції між лимонною кислотою і цинковими цвяхами. Безумовно, насправді світло, що генерується з цитрусового плода є достатньо тьмяним. За словами експертів, цей конкретний знімок став можливим, завдяки 14-годинній експозиції.

fr_03Апельсиновий сіті-лайт у Франції

Одне із рекламних агентств Парижу вирішило покреативити, розробляючи сіті-лайт для компанії Tropicana. Був створений спеціальний рекламний щит, який використовує енергію з апельсинів для висвітлення вивіски з написом «Natural Energy». Величезний мультиакумулятор виділявся достатньою потужністю. Режисер Джонні Хедстафф навіть відзняв супровідну короткометражку для промо-підтримки такого незвичайного енергозберігаючого проекту.

fr_04Кавуни живлять зарядні пристрої айфонів

Ще один незвичайний альтернативний енергетичний проект показує, як ваш гаджет можна зарядити за допомогою фруктів. Якщо раптом ви опинилися в місцевості, де обірвалися електричні дроти від негоди, спробуйте «підключитися» до кавуна, щоб підзарядити свій айфон. Це справді корисно для нашого суспільства, адже це показує, як можна використовувати інші джерела енергії. Для зарядження девайсу найкраще підходять недозрілі кавуни невеликого розміру (більш кислі фрукти виділяють більше енергії). Не потрібно переживати, що ви пошкодите зарядний пристрій.

Тропічні фрукти та акумулятори автомобілів

Українцям мало відомий такий тропічний фрукт як дуріан. Втім, у Малайзії, не зважаючи на неприємний запах, що лине з плодів рослини, він вважається королем фруктів. Вчені з Ноттінгемського університету після багатьох експериментів зробили неймовірне відкриття – тропічні фрукти можуть замінити активоване вугілля, компонент автомобільних акумуляторів.

fr_05

Отож, в один прекрасний день смердючий і неймовірно смачний плід дуріану зможе  реально допомогти зменшити забруднення навколишнього середовища. Нагадуємо, що активоване вугілля використовується для виробництва суперконденсаторів, які допомагають продовжити заряд батареї і їх загальний термін служби в електромобілях. Ці деталі застосовуються і в лінійці інших альтернативних енергетичних систем, таких як енергія сонця, вітру та хвилі. Вугілля, як правило коштує дорого, тому малайзійські дослідники почали шукати альтернативу цьому виду палива у сільській місцевості, де є чимало фруктової сировини для цієї справи. Професор Діно Іса, куратор проекту, згадує, як команда колег виявила здатність утримувати електричний заряд й у інших рослин, зокрема у бамбука і шкаралупи кокосових горіхів. В майбутньому група вчених планує працювати з сільськими жителями в сільських районах Малайзії для обробки цієї сировини. Як бачимо, тропічні рослини  справді можуть замінити дороге вугілля. «Процес активації біоенергії є відносно простим. Він вимагає залучення простої печі та контролю за процесом. В кінцевому продукті має утворитися зола», – зауважив малайзійський вчений. У планах дослідників – відкалібрувати процес для кожного виду рослин. Коли буде винайдена ідеальна формула, тоді вчені навчать сільських жителів як готувати вугілля з тропічної рослинності.

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.