Гідротермальна та петротермальна енергія. Їх різниця та потенціал.

0
402


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 5.50 з 10)

Гарячі джерела води надають прекрасну можливість для побудови геотермальних електростанцій. Але далеко не кожна країна має велику кількість термальних вод, що виходять на поверхню, або знаходяться біля неї. Часто при бурінні глибинних свердловин наштовхуються на гарячі проте сухі породи, які також є джерелом геотермальної електроенергії.
1a8f44272a
Термальні води найчастіше зустрічаються на територіях з високою геологічною активністю. На територіях з нижчим її показником доведеться пробурювати свердловини. А при майже повній відсутності геологічної активності глибинне буріння дасть лише гарячі сухі породи. Щодо України то лише Карпати можуть похвалитися своїми гідротермальними джерелами та купальнями, а також потенціалом для розвитку гідротермальної енергетики.

Решта території України може розраховувати лише та петротермальну енергетику, тобто добування електроенергії з розпечених порід глибоко під землею. Але в різних регіонах теплі породи починаються на різних глибинах і чим вони глибше тим важче до них дістатися, а тим більше добути електроенергію.

Якщо у випадку гідротермальної енергії турбіни генераторів розкручує водяна пара з E3-GT-TGT-Aсамого джерела, то петротермальні електростанції прокачують холодну воду до гарячих порід. Там вона нагрівається і при температурі 100 градусів по Цельсію підіймається та випаровується приводячи в рух турбіну електрогенератора.

На сьогодні саме гідротермальна енергетика є найбільш розвиненою та широко використовується в США, Ісландії та Філіппінах. Вони дозволяє забезпечувати будинки не тільки електроенергією, а й опаленням та гарячою водою після фільтрації. Також гідротермальна енергетика більш дешева ніж петротермальна і відрізняється стабільністю порівняно з сонячною та енергією вітру. Але територіальна обмеженість сильно зменшує потенціал розвитку гідротермальної енергетики, хоча він ще далеко не вичерпаний навіть в Україні.

st-gallen-borehole-36760532Петротермальна енергетика не прив’язана до місць високої геологічної активності, але потребує буріння глибинних свердловин та побудови теплового насосу. Таким чином петротермальна енергетика дорожча, але нові дослідження в галузі дозволяють модернізувати методи добування електроенергії використовуючи глибинні термальні породи. В результаті даний вид альтернативної енергетики має більший потенціал, але потребує серйозних досліджень та інвестицій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.