Характеристика сонячних панелей: параметри Тіеr 1, Тіеr 2 і Тіеr 3 – в чому різниця?

0
143


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Кожен товар, що купується нами, і сонячні панелі в тому числі, повинен мати ряд потенційних характеристик. Найбільш привабливою покупка стає при вдалому співвідношенні ціна-якість. І якщо вартість нам видно відразу і неозброєним поглядом, то визначити якісні характеристики сонячного пристрою таким же чином куди складніше, а часом і зовсім неможливо. Це питання стає ще більш актуальним, якщо покупка здійснюється через інтернет.

З метою правильної оцінки якісних характеристик сонячних панелей варто звертати увагу в першу чергу на два основні чинники: «Тіеr» і «grаdе». Перша характеристика є прямим показником рівня компанії-виробника, друга – якості складових і безпосереднього збору пристрою.

Рейтинг Тіеr – показник рівня компанії-виробника

Назва Тіеr перекочувала до альтернативної енергетики з економіки. Даний рейтинг дозволяє інвесторам робити відбір найбільш привабливих з фінансової точки зору компаній. У сонячній енергетиці цей термін дає характеристику рівню компанії-виробника з урахуванням:

– якості продукції;

– автоматизації виробничих ліній;

– сумарного обсягу вироблених пристроїв;

– кількості інвестицій компанії в дослідницьку роботу власного виробництва;

– репутації компанії на ринку, і т.д.

рейтинг ТіеrВарто звернути увагу на те, що різного роду аналітики складають чимало рейтингів щодо даної теми. Але найбільшою популярністю з усіх користується саме рейтинг від Blооmberg.

Цей рейтинг поділяє компанії-виробники на три підгрупи: Тіеr 1, Тіеr 2 і Тіеr 3.

Отже, Тіеr 1. В даній підгрупі знаходиться близько двох відсотків найбільших і популярних компаній-виробників світу. Їх виробництва випускають близько одного гігавату потужностей сонячних пристроїв. Найчастіше, виробничий процес у них охоплює весь цикл, включаючи вирощування кремнієвої складової. Їх інвестиції в дослідницьку діяльність досить значні, а виробничі лінії піддаються складній роботизації. Термін роботи на ринку у таких компаній не менше п’яти років.

До Тіеr 2 відносяться виробники середньої і малої величини, які мають свої виробничі лінії. Найчастіше такого роду компанії не бажають витрачатися на дослідження. Велика частина виробничого процесу включає ручну роботу, і лише мала частина – застосування роботизованих ліній. Ринок такі компанії освоїли не менше двох років тому.

Тіеr 3, в свою чергу, включає виробництва, що займаються складанням сонячних панелей з деталей інших компаній. Цей перелік включає близько 90 відсотків компаній-виробників на ринку. Про дослідження в цих фірмах не йдеться, як і про роботизацію. В основному використовується ручна робота.

Важливо зауважити, що даний рейтинг має пряме відношення до компаній-виробників, але не характеризує якість самих сонячних пристроїв. Кожна компанія може розробляти цілу лінію панелей, починаючи з бюджетних варіантів, де ціна і якість відповідають заявленій категорії, закінчуючи панелями преміум-класу. І все ж, рейтинги Тіеr дають можливість побічно оцінити якісні характеристики продукції, що випускається виробником, а також дати оцінку тої міри відповідальності, з якою компанія ставиться до своєї справи.

Характеристика Тіеr дозволяє зробити висновок про відповідність заявлених якісних характеристик панелі і її реальним показникам. Наведемо приклад: компанія, що займає в рейтингу рядок Тіеr 1 гарантує покупцю, що протягом 12 місяців втрати в обсязі енергії, що генерується з їх панелями не будуть більше 0,8 відсотка. Це говорить про те, що через десяток років потужність сонячного модуля не стане падати нижче, ніж на 8-10 відсотків у порівнянні з щойно купленою. Компанії ж групи Тіеr 3 не дають гарантію поступового зниження потужності панелей. Може статися так, що генерація різко знизиться на 10 відсотків, але тільки не за 10 років використання пристрою, а за 2-3. Це ж стосується і інших характеристик панелей.

Чим вище рейтинг компанії, тим більша ймовірність дотримання гарантійних зобов’язань і краща якість технічного обслуговування і супроводу користувачів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.