Інноваційні вітрові панелі – новий проект українського винахідника

0
276


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Новатор з Луцька активно розробляє проект спеціальних панелей, які зможуть трансформувати енергію повітряних мас в електрику.

У даний момент конструктор Приймак Олександр займається підготовкою власного прототипу пристрою в рамках одного з луцьких підприємств. ПП «Стартор», яке надає допомогу у виготовленні винаходу, спеціалізується на вітрових установках традиційної конфігурації.

Винахідник повідомляє, що ідея створення нового виду вітряків прийшла до нього, коли він звернув увагу на вітер, який «безрезультатно» дме в стіни будинку. Олександр і раніше захоплювався вітряками і тому після деяких спостережень вирішив створити новий тип вітрової установки. Концепція винаходу полягала у створенні вітрового ротора прямокутної форми, який з легкістю можна розмістити на будь-якій стіні. Важливо також, щоб установка не створювала шуму і вібрацій під час роботи і не турбувала тим самим мешканців будинку.

За словами конструктора, нові вітрові панелі будуть мати показники коефіцієнта перетворення енергії близько 60%, тоді як звичні вітряки набирають до 30-40%. Олександр задався ідеєю створення подібної інновації досить давно, але на жаль, з усієї численної рідні підтримку він знайшов тільки в особі свого дядька, який протягом багатьох років працює на атомних електростанціях, займаючись питаннями їх безпеки.
Створені новатором панелі складаються з окремих частин (модулів), які при необхідності можна додавати в загальну конструкцію або прибирати, відповідно підвищуючи або знижуючи таким чином загальну потужність.

Нові вітрові панелі не представляють абсолютно ніякої небезпеки для птахів і мають невеликі габарити, на відміну від традиційних вітряків.

Принцип функціонування даної установки полягає в наступному: всередині розміщена пара рядів вітрових лопастей, які, завдяки особливому розміщенню використовують потік вітру максимально. Лопасті фіксуються під певним кутом (45 градусів). Коли потік вітру чіпляє перший ряд, штовхаючи лопаті при цьому вниз, решта вітру, відбиваючись від них, потрапляє на другий ряд. В даному механізмі вітер віддає свою енергію два рази, що значно підвищує показники продуктивності.

Олександр Приймак планує створити лопасті установки з вуглепластика або із застосуванням скловолокна. Завдяки властивостям цих матеріалів конструкція не замерзне в холоди і не заб’ється снігом. Винахідник стверджує, що його вітрову установку можна буде розташувати уздовж якої-небудь дороги або траси, що дозволить більш економно розпоряджатися територією, на відміну від звичних вітряків.

Нові вітрові установки можуть сприймати повітряні потоки від 3-4 м/с. Олександр проживає у Волинській області, тому і панелі розробляв з урахуванням особливості вітрів регіону. Середньорічна швидкість вітру тут становить близько 5 м/с, тобто конструкція Олександра Приймака ідеально впишеться в ці умови. Винахідник також звернув увагу на можливість установки на лопасті вітряка сонячної батареї, що гнеться. Таким чином, систему можна перетворити в гібридну та порядком збільшити кількість вироблюваної електроенергії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.