Каплі дощу мають енергію

0
484


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Незвичайну систему випробували французькі фахівці відомої компанії CEA-Leti і інтернаціонального політехнічного університету в містечку Греноблі (Universit national polytechnique de Grenoble), які працюють в спільному центрі інновацій – Minatec.

1Томас Джагер (один з авторів даної новинки), пояснює, що енергія, яка перебуває в дощових краплях дозволить виробляти струм для невеликих пристроїв (наприклад, датчиків на будь-яких спорудах) під час відсутності сонця (в погану погоду фотоелектричні батареї марні).

Щоб відповісти на питання, скільки електрики можна отримати з дощу, Томас і його колеги і друзі Ромейн Гуйон, Гіслейн Депесс і Жан-Жак Шеллу побудували установку для дослідів, в якій краплі дощу падають з висоти на тоненьку пластинку з PVDF (полівініліденфториду). Коли краплі дощу вдаряються об пластинку PVDF, яка має товщину всього 25 мікрометрів, там, на пластині, виникають невеликі механічні коливання, здатні короткочасно генерувати струм.

2Найважливіше, що цікавило авторів в проведенні цих дослідів – це залежність ефектної роботи пристрою від величини і швидкості падіння крапель. З’ясувалося, що саме великі краплі представляють найбільшу вигоду для пьєзогенератора, які падають досить повільно. Швидкісні краплі набагато більше витрачають енергію, розбризкуючись від удару, ніж передають пластині.

3Установка Гуйона, яка володіла маленькою «метою», давала мінімум 1 мікроВт потужності під час дощу (штучного). При всьому цьому, найбільші краплі видавали миттєвий «спалах» в цілих 12 мілліватт. А в загальному, стверджують автори даного експерименту, така система, площею всього в 3 квадратних сантиметри, здатна дати від 2-3 мікроват до 10-15 міліватт потужності.

4Додатково до всього, вчені підрахували приблизні запаси енергії в дощових краплях, які випадають над Францією. Виявилося, що один 1 квадратний метр французької землі здатний видати від дощу за одну годину 1 Вт електрики. Необхідно відзначити, що застосування пьезоелектриків для виробництва струму в будівлях і на вулиці досить давно не дає спати винахідниками. Проекти даного типу мають велику популярність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.