Китайський завод з переробки пластику під Києвом утилізує левову долю синтетичного сміття

0
2942


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (4 голос(-ів), середній бал: 8.25 з 10)

Місто Фастів наразі звернуло увагу громадськості на важливу екологічну перспективу. Компанія «Еко-Втор», що родом з Китаю, успішно утилізує пластикове сміття з 2013 року. Містечко розташувалось за 80 кілометрів від столиці. Завод з вторинної переробки пластику, використовуючи у якості сировини використані пляшки, виробляє спеціальне синтетичне волокно.

Директор по забезпеченню заводу сировиною Хань Цзяньлун зазначив, що на початковому етапі роботи підприємства було доволі проблематично знайти пластикові відходи. Співробітники заводу мандрували по всій Україні у пошуках пластикової тари, яка вже була використана та стала непридатна для експлуатації.

Робітники навіть відвідували сміттєзвалища у великих містах аби добути сировину для заводу.

На даний момент проблем із поставкою сировини немає. Впродовж перших років роботи китайці налагодили співробітництво з рядом постачальників. Зараз вони мають партнерів у Польщі, Тунісі, Індії та Словаччині.

Окрім сировинного застою, заводу прийшлося пережити і економічний застій у країні 2014 року. Той період виявився дуже складним для підприємства, але завдяки своїй наполегливості та вірі в ідею вони змогли вистояти та перейти на новий щабель. Очільник компанії Хе Шенгень розповідає, що той непростий період ускладнювався відсутністю покупців на їх специфічний товар. Бували навіть такі випадки, що впродовж місяця було реалізовано менш ніж три сотні тон поліефірного волокна. В масштабах заводу – це дуже мізерна сума.

На сьогоднішній день підприємство виготовляє трохи менше двох тисяч тон своєї продукції та успішно реалізує її як у нашій країні, так і закордон. Головними клієнтами заводу виступають Туреччина, Польща, Італія та Німеччина.

Основними характеристиками поліефірного волокна є гнучкість, міцність та здатність пропускати повітря. Саме завдяки таким властивостям його широко використовують для виготовлення штучного хутра, меблевої продукції, дитячих іграшок, тощо. Така універсальність матеріалу постійно збільшує попит на нього, тому керівництво «Еко-Втору» повідомило про перспективу зведення другої лінії заводу. Наразі основним стримуючим фактором є відсутність коштів. Для побудови заводу китайці інвестували близько 10 мільйонів доларів. Скільки буде коштувати розширення виробництва – поки невідомо.

Мер міста Фастів зазначає, що роль заводу в житті їх населеного пункту важко переоцінити.

По-перше, завод утилізує шкідливі пластикові відходи,які в природному середовищі розкладаються сотні років та отруюють землі та водоймища. Збереження природи – основна місія таких виробництв. По-друге, підприємство забезпечує роботою містян, адже 280 робітників заводу – жителі Фастова. Будівництво додаткових потужностей заводу дозволить створити ще більше сотні робочих місць.

Окрім того, завод провів власним коштом реконструкцію загальноосвітньої школи, тому міська влада усіляко підтримує ініціативу щодо розширення виробництва.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.