Кондиціонери для сонячних батарей

0
210


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Вчені зі Стенфордського університету розробили спеціальне охолоджуюче покриття для кремнієвих сонячних батарей, яке повинно суттєво знизити їх нагрівання і тим самим підвищити ефективність цих альтернативних джерел енергії.

Проблема всіх сонячних батарей, створених на основі напівпровідників і зокрема самого поширеного з них – кремнію, в тому, що досить велика частка сонячної енергії перетворюється в паразитне тепло. І це не тільки впливає на загальний ККД (коефіцієнт корисної дії) системи, але й суттєво знижує ефективність перетворення фотонів у електрони. Іншими словами, паразитне тепло не тільки виділяється в атмосферу, але ще й нагріває фотоелемент, роблячи його менш чутливим до фотонам.

Саме ідею створення кондиціонера (радіатора) для сонячних батарей і вирішили втілити в життя дослідники з Стенфорда. Нова розробка являє собою прозору накладку на основі діоксиду кремнію (SiO2). Вона подібно радіатора використовується в електроніці для охолодження електронних компонентів абсорбує (поглинає)в себе надлишкове тепло, перетворюючи його в просторі і не даючи самої фотоелектричної панелі надміру нагріватися.

При цьому накладка, по завіренню розробників, зовсім не знижує чутливості фотоелемента, так як є для сонячного світла практично абсолютно прозорою. Крім діоксиду кремнію вчені протестували також накладку на основі фотонних кристалів, що по ефективності відведення тепла виявилася ще краще. Це як порівнювати однакові по площі алюмінієвий і мідний радіатор. Один з них виявляється більш ефективним.

Крім цього дослідники працюють ще над рядом удосконалень своїх кондиціонерів для сонячних батарей, які допоможуть стати останнім ще більш ефективними. Так, нова розробка ніяк не впливає на ефективність перетворення сонячної енергії в електрику, але вона усуває проблему нагрівання фотоелектричних панелей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.