Краматорське підприємство може виготовити до сотні вітрових турбін впродовж року

0
424


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У місті Краматорськ Донецької області розташоване підприємство Furlander Windtechnology, що спеціалізується на виготовленні вітрових турбін за німецькою технологією. За рік кількість виготовлених вітрових установок може сягнути сотні штук. Потужність таких турбін складає 3 мегавата.

Одна вітрова установка виробництва Furlander Windtechnology здатна задовольнити енергетичні потреби невеликого поселення з кількома тисячами мешканців. Підприємство не виготовляє усі комплектуючі вітряків.

У Краматорську виробляють основні складові частини установок, а електричне приладдя до них завозять із-за кордону.

Один мегават потужності даної вітрової установки вітчизняного виробництва коштує близько одного мільйона євро. Якщо порівнювати з ціною на установки для вугільних ТЕС, то вітряки потребують більших капіталовкладень. Наприклад, встановлені на Слов’янській теплоелектростанції під час проведення реконструкційних робіт два нових блоки потужністю по 330 мегават кожен (1 мегават потужності проекту) оцінюються у 850 000 євро.

Слід зауважити, що, не зважаючи на більшу затратність під час забудови, вітропарки в процесі експлуатації потребують малих затрат у порівнянні з ТЕС. Окрім цього, вітрові потужності вільні від паливної складової, шлакових відходів та отруйних виділень в навколишнє середовище. Спеціалісти в області альтернативної енергетики зауважують, що в нинішніх умовах нестабільності цін на паливні ресурси та устаткування, вітрова енергетика починає виходити з тіні та популяризуватись.

Важливим фактором також виступають знижені строки забудови вітрових виробництв енергії та наявність резерву балансуючих потужностей.

Поточний рік відзначився для Furlander Windtechnology відсутністю замовлень на установки. На даний момент підприємство знаходиться у простої. Останнім проектом, реалізованим завдяки вітрякам Furlander Windtechnology, став вітропарк у Казахстані. Зараз підприємство активно розробляє нові моделі вітряків потужністю  3,2 мегавати та проводить підготовчі роботи для запуску їх у виробництво.

Підприємство у місті Краматорськ являється унікальним виробником специфічного устаткування для вітропарків та не має аналогів у межах СНД.  Furlander Windtechnology функціонує з 2012 року. У планах керівництва підприємства налагодити процес виготовлення усіх складових вітряків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.