Медичні дослідження світлодіодних освітлювальних приладів в Україні

медичні дослідження, світодіодні лампи, LED-освітлення

0
154


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Подібного роду тестування є нововведенням в нашій країні і не мають аналогів. Провести інноваційну та суспільно корисну дослідницьку роботу взялася група випускників Харківської медичної академії.

Дане тестування світлодіодних ламп має медичне підґрунтя, тому направлене на дослідження впливу подібних пристроїв на людину. Професор кафедри офтальмології Харківської медичної академії Дьомін Юрій стверджує, що крім технічних характеристик економічних ламп, споживач повинен звертати особливу увагу на їх безпеку, в першу чергу для очей.

Професор Дьомін акцентує увагу на тому, що світлодіодний освітлювальний прилад може демонструвати деякі ледь помітні відхилення в роботі (може спостерігатися світлова пульсація або подача світла з низькою передачею кольору). Світлодіодна лампа за наявності деяких недоліків в функціонуванні може надавати досить сильний негативний вплив на зір людини і викликати різні патології. Прихованою небезпекою в даній ситуації може бути той факт, що людина звикає до освітлення і не відчуває якогось дискомфорту.

Дослідники стверджують, що деякі недоліки в роботі світлодіодного освітлення можна розпізнати ще під час придбання ламп. Але це стосується лише очевидних вад. А ось більш приховані і малопомітні мінуси визначити складніше, а шкода від них досить значна. Найбільш гостро це питання стосується дітей, так як молодий організм сильніше піддається порушенням.

Безпека світлодіодної лампи може бути з легкістю підтверджена або спростована після проведення нескладних офтальмологічних тестувань. Але в даний момент в Україні не існує певних вимог щодо безпеки світлодіодного освітлення для зору безпосереднього споживача. Професор Дьомін переконаний, що деякі виробники і без особливих вимог з боку держави погодяться на таку перевірку їх продукції, щоб підтвердити свою репутацію на ринку і забезпечити покупцям додаткові гарантії якості.

lpdfogkfpksВ рамках дослідницької роботи групи Харківської медичної академії було протестовано понад 170 різноманітних модифікацій LED-ламп одного і того ж виробника.

У процесі тестування були використані різні техніки і способи отримання даних, які були об’єднані в 7 спеціальних офтальмологічних тестів:

  1. Візіометрія або дослідження гостроти зору.
  2. Тестування обсягу руху очних яблук.
  3. Конвергенція або зведення зорових осей очей.
  4. Дослідження орієнтування в умовах відсутності світла, тобто в повній темряві.
  5. Тестування особливостей реагування зіниць на подразник (в даному випадку – світло).
  6. Лазероскануюча офтальмоскопія.
  7. Вимірювання заломлюючої здатності оптичного середовища ока або авторефрактометрія.

Результати тестування показали позитивні результати, які свідчать про безпеку світлодіодних ламп даного виробника для здоров’я, як дорослого, так і дитини.

Дослідники-офтальмологи закликають споживачів звертати пильну увагу на якість подібного освітлення і по можливості віддавати перевагу тим виробникам, які проводять офтальмологічну перевірку своєї продукції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.