Метаматеріал, який здатний перетворювати тепло в енергію в будь-який час доби

0
243


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Напевно, про фотоелектричні елементи знають вже всі. Але з’явилося дещо новеньке – термофотоэлектрические елементи. При генерації електроенергії дані елементи користуються теплом, яке надходить від інфрачервоного випромінювання. Треба сказати, що така вироблення енергії куди більш ефективна, ніж сонячна. І ще один істотний плюс – функціонування панелей в темний час доби. Все це – метаматеріал, який з’явився в одному з університетів Каліфорнії. Він цілком може стати поштовхом до поширення і придбання істотного значення термоэлектрическимии елементами.
Один з головних дослідник Сергій Крук висловив думку про те, що даний метаматеріал цілком може дати чимало переваг. Спільно з колегою з Берклі він продовжує вивчення даного питання. Результат – метаматеріал, використовуваний в якості емітера, щоб збільшити ефективність функціонування термофотоэлектрических елементів.
Варто відзначити ексклюзивні властивості метаматеріалу, яких більше ніде в природі не існує. Для його створення були використані наступні компоненти:

  • золото;
  • фторид магнію;
  • нітрид магнію.

В результаті був отриманий такий матеріал, який набуває незвичайний світ, коли на нього впливає інфрачервоне випромінювання.
Як говорить сам Крук, осередки в їх винахід мають більший потенціал, ніж ті, з яких складаються звичайні сонячні панелі. Метаматеріал «долає безліч перешкод і поступово розкриває можливості термофотоэлектрических елементів.
Є ще одне достоїнство проекту – немає необхідності в прямих променях сонця. Це означає, що вони несуть користь у будь-який час доби. Крім цього, метаматеріал дуже маленький, тобто він займає незначне місце і умовні «блоки» у великій кількості легко вміщаються навіть на поперечному перерізі волосіні.
Треба сказати, термофотоэлектрические елементи цілком можуть впроваджуватись у різні сфери, в тому числі і в транспортні засоби. Якщо їх впровадити в двигун, то тепло буде перетворюватися в енергію.
Вчені-автори проекту вважають, що дана технологія може стати передумовою для проектування прогресивних сонячних батарей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.