На території Ісландії будуть отримувати електрику з магми

0
571


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

З технологіями використання геотермальної енергії для різних потреб людство знайоме не з чуток. У багатьох країнах активно використовується енергія надр землі для отримання теплової та електричної енергії. В Ісландії пішли набагато далі – там стартував проект по отриманню енергії з розплавлених магматичних мас. Буріння спеціальних свердловин буде відбуватися до отримання температури близько тисячі градусів за Цельсієм. Дані канали допоможуть отримувати у десятки разів більше енергії, ніж від геотермальних свердловин.

Ісландія є одним з лідерів по освоєнню технологій альтернативної енергетики. Острівна держава геть відмовилася від добутої з глибин землі паливної сировини, але на цьому впровадження інновацій не зупинилося. У даний момент проводитися створення п’ятикілометровых свердловин для отримання нових обсягів енергії з відновлюваних джерел.

dododododУ 2009 році під час бурових робіт розробники свердловин випадково наткнулися на рідку магму. На той момент досліджень щодо використання глибинних магматичних мас не існувало, тому проект був закритий.

Вчені підрахували, що енергії, одержуваної з однієї магматичної свердловини буде достатньо, щоб обігріти та забезпечити електроенергією більше 50000 житлових будинків, а це колосальна різниця в порівнянні з геотермальною.

Заступник директора геотермальної компанії HS Orka пан Альбертссон стверджує, що на подібних глибинах вже проводилися бурові роботи, але буріння в рідкому середовищі відбувається вперше і йому немає аналогів.rorororro

У надрах землі вчені шукають «надкритичну пару». Дана речовина несе в собі більшу кількість теплової енергії, ніж будь-які існуючі рідини або гази. «Надкритична пара» здатна виділити близько 50 МВт енергії (для порівняння: геотермальна свердловина здатна на 5 МВт).

Подібна технологія може продуктивно застосовуватися в тих місцях, де присутні молоді вулкани.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.