Науковець з України створив спеціальний органічний матеріал, який переведе сонячні панелі на новий щабель розвитку

0
206


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Завдяки науково-дослідницькій роботі співробітника КНУ імені Шевченка було винайдено органічні полімерні сполуки, які показують чудову фотопровідність. За словами Давиденко Миколи, котрий саме і відкрив даний тип сполук, органічні речовини, які складаються з багатьох різних компонентів, в сукупності з барвниками органічного походження здатні замінити звичне синтетичне покриття сонячних панелей без зниження продуктивності.

Винахідник стверджує, що відкриття новітнього покриття стало можливим завдяки роботі у тандемі з Іщенко Олександром, який наразі являється співробітником НАН України.

Дослідження властивостей напівпровідників, що мають органічну природу, проводяться науковцем вже близько трьох десятків років. Окрему нішу у науковій роботі Давиденка займають органічні барвники. Вчений зазначає, що композити органічного типу приміняються під час створення голограм. На функціонування даних сполук не впливає ні забруднене повітря навколишнього середовища, ні коливання природного освітлення.

Відкриті українським науковцем реєстручі середовища, що представлені органічними композитами, можуть знайти застосування не лише у сфері альтернативної енергетики. Дані сполуки здатні фіксувати пошкодження металевих пристроїв різних конфігурацій. У якості прикладу Микола Давиденко приводить крила літаків.

 

З часом металеві крила зношуються. З метою запобігання негативних наслідків даного процесу необхідно контролювати найменші зміни їх стану.

Винайдені органічні сполуки здатні фіксувати відмінність стану металевого об`єкту до і після появи навантаження або збільшення його температури. Зафіксовані зміни відображаються композитами у вигляді потемнінь або висвітлень на фото.

Науковець стверджує, що у разі нормального функціонування об`єкта смуги на світлині матимуть рівномірну структуру. У випадку виникнення якихось дефектів, композити відреагують викривленням смуг, що свідчитиме про імовірність руйнації металевої поверхні.

При створенні OLED-телевізорів вже використовують винайдені Миколою Давиденко органічні композити. Їх застосовують безпосередньо для виробництва екранів у вигляді спеціальної плівки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.