Нехай буде світло… з капусти й картоплі!

0
439


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 3.00 з 10)

Щороку вчені приємно дивують нас чудернацькими енергозберігаючими технологіями. Гадаєте, що брюссельська капуста та картопля придатні тільки для приготування повсякденних страв? Сьогодні ми перевернемо ваші уявлення. З цієї городини можна добувати справжню електроенергію.

Батарея від брюссельської капусти: радість і користь

Британські винахідники змогли у 2013 році запалити гірлянду різдвяної ялинки за допомогою цього овочу. Спеціальна батарея генерувала електрику від качанів брюссельської капусти. Вдалий результат експерименту завдячував п’ятьом елементам живлення, кожен із двох сотень качанчиків. Енергозберігаюча овочева конструкція виробляла напругу у 63 В з тисячі одиниць брюссельської капусти. Автори проекту Цинкові та мідні електроди розташували на кожній голівці. Хімічна реакція, яка виникла між електродами і овочем, генерувала струм для живлення ялинкової гірлянди. Кількість виробленої енергії відстежували завдяки дисплею, який відображав показники. Проект був розрахований, в першу чергу, на зацікавлення дітей, які часто не люблять їсти капусту. Тому британські школярі із задоволенням долучилися до експерименту, аби злощасний овоч приніс їм хоч трішки задоволення. Як бачимо, електрику можна добувати не лише від фруктів, а й від овочів.

Картопля для живлення LED-ламп

Є ще місця в світі, де базова інфраструктура для забезпечення електричних потреб є недостатнім. Дослідники Єврейського університету намагалися створити магію світла із скромних картоплин.

Ємності із солоним розчином, в які занурені бульби картоплі, є ідеальним засобом для вироблення енергії. Легкий процес електролізу використали для розробки простої, але ефективної батареї. Шматочок звичайної картоплі з городу, електроди з цинку і міді – цього достатньо для створення батареї. Вчені виявили, розчин з картоплею, який доведений до кипіння, збільшує електричну потужність до 10 разів більше. Такі своєрідні картопляні батареї можуть живити світлодіоди.

Як бачимо, екологічно чисті «зелені» генератори потужності здатні принести користь суспільству.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.