Новий революційний стартап Dandelion, який використовує енергію землі для обігріву та охолодження будинку

1
189


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (3 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Всесвітньовідома лабораторія Х, яка відома широкому загалу як Google X, створила такі проекти, як Project Wing (сервіс, який доставляє дрони), Waymo (безпілотний автомобіль), Project Loon (повітряні інтернет-кульки) та Google Glass. Влітку один з найбільш перспективних проектів – Dandelion, був виділений в окрему компанію. Даний проект дозволить опалювати будинки взимку та охолоджувати влітку за допомогою геотермальної енергії. Dandelion має вже перших покупців та зібрав 2 мільйона доларів інвестицій.

 

Що таке Dandelion?

Інноваційний проект передбачає буріння свердловин на глибину 100-150 метрів. Саме на цій глибині температура землі досягає відмітки в 10°C. В дві пробурені свердловині занурюються пластикові U-образні труби, через які встановлений на поверхні насос прокачує воду та збирає тепло з надр землі та прохолоду влітку. Тепловий насос конвертує енергію в холодне чи тепле повітря та нагріває воду.

Звісно ви скажете, що така технологія не є інновацією – в США уже є подібні технології вартістю 40-100 тис. дол. За два роки своєї роботи команда проекту змогла знизити вартість майже на половину та пришвидшити монтаж в три рази.

Для буріння теплових свердловин використовується дороге габаритне обладнання, а Dandelion цього не потребує. Розробники змогли створити легку систему, яка здатна бурити свердловини шириною в декілька дюймів з малою кількістю відходів. Труби встановлюються не 3-4 дні, як було раніше, а менш, ніж за день. Вартість обладнання досягає 5 тис. дол. Варто відмітити, що розробники не беруть 100% передплати. Замість цього, покупці оплачують щомісячно менше 200 дол.

На сьогоднішній момент ще немає остатньої вартості системи, але розробники проекту говорять про суму в 20 тис. дол. Система окупиться за 10 років. Теплові насоси прослужать 25 років, інші елементи системи не мають чіткого строку експлуатації. Аналітики проекту підрахували, що володарі будинків в Нью-Йорку зможуть заощадити за 20 років 35-63 тис. дол. та запобігти викидам вуглекислого газу.

 

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.