Особливості експлуатації теплових насосів

0
162


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Не дивлячись на те, що в багатьох країнах колишнього СНД (і не тільки) існують значні поклади енергетичних ресурсів, які вони активно експортують в інші держави, але більша частина територій поставлена в умови відсутності доступу до централізованих систем енергопостачання. Автономні господарства для вирішення даної проблеми почали використовувати теплові насоси.

Подібні установки використовують для свого функціонування енергію з відновлюваних джерел, що робить можливим їх застосування навіть в найвіддаленіших куточках країни.

На даному етапі розвитку альтернативної енергетики розроблено безліч різноманітних установок, які використовують повітря, землю або водний ресурс в якості першоджерела теплоти. Установка теплового устаткування певної конфігурації має проводиться на підставі попередніх досліджень особливостей кліматичних умов того чи іншого регіону. Якщо тепловий насос, що функціонує за допомогою повітря і води, встановити в регіоні де взимку температура повітря опускається нижче показника в мінус 20 градусів Цельсія, то необхідною умовою буде установка додаткового джерела тепла для використання його в період найбільш низьких температур.

img_3206Теплова установка, що має в основі ґрунтовий колектор, може ефективно застосовуватися в умовах, коли температура поверхні  землі не знижується більше ніж до 0 градусів Цельсія.

Якщо в регіоні грунт має тенденцію промерзати в холодну пору року, то такого типу установка не може бути використана продуктивно.  Існує варіант введення в експлуатацію такого теплового обладнання шляхом його розташування на певній глибині, якої промерзання грунту в зимовий період не досягає.

Ринок теплових насосів у більшості своїй рясніє приладами зарубіжного виробництва. Чехія, Китай і Сполучені  Штати надають широкий вибір бюджетних моделей насосів, що обумовлює високий попит на них. Швеція і Німеччина виробляють моделі , які мають більш високу цінову політику.

За підрахунками фахівців, ціна одного кіловата геотермального теплового обладнання іноземних виробників коливається в районі 6 тисяч гривень. Повітряний тепловий насос і прилегле до його експлуатації обладнання досягає значення в 7 тисяч і більше.  У даному списку цінових порівнянь присутня і теплова установка, що має вертикальне розташування контуру грунту. Витрати на підготовку її до експлуатації складають приблизно 35 тисяч гривень на один кіловат потужності. У свою чергу установка, що має горизонтальне розташування контуру грунту буде мати вартість приблизно 27 тисяч.

Бюджетною установкою в даному списку обладнання є повітряний тепловий насос з ціною в 15 тисяч гривень за 1 кВт.

Така порівняно низька вартість насоса обумовлена тим, що в процесі функціонування він використовує повітря і додаткові роботи по підготовці місця для установки просто відсутні.

1-1-300x200

Тривалість експлуатації теплового насоса безпосередньо залежить від терміну роботи компресора, так як тільки в ньому присутні рухомі механізми. Термін експлуатації компресора в середньому становить 20-25 років. В разі поломки даного елемента установки його просто замінюють на новий і тепловий насос знову може функціонувати. Тривалість експлуатації колектора насоса сягає п’ятидесяти років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.