Останні тенденції морської вітроіндустрії

0
255


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Увесь світ зацікавлений у використанні поновлюваних джерел енергії. Чи існують можливості для трансферу технологій морського видобутку нафти і газу в альтернативну вітрову енергетику? Паралелей між цими сферами чимало. Кожна технологія вимагає якісного монтажу важкого обладнання на морському дні. Обидва способи залежать від устаткування для транспортування енергопродукту, наявності спеціального морського транспорту для перевезення обслуговуючого персоналу і вантажів. Відповіді на ці важливі питання надали провідні фахівці сфери морської вітрової індустрії у світі.

Tekmar Energy: робимо акцент на вдосконаленні захисної системи

На думку Джеймса Рітчі, головного операційного директора компанії Tekmar Energy, провідні виробники альтернативних джерел енергії дотримуються правильної стратегії. По-перше, враховують відмінності між двома ринками для впровадження інновацій для зниження витрат. По-друге, у міру того, як морська вітрова промисловість продовжує шукати шляхи зниження витрат, розробники обладнання намагаються спроектувати оптимальний фундамент і конструкцію захисної системи підводного кабелю. «Такий підхід може призвести до економії понад сотні тисяч доларів для кожного вітряка», – зауважив Рітчі на сторінках журналу Renewable Energy World.

Bentley Systems: якісне програмне забезпечення зекономить час та кошти на розробку проекту

В свою чергу, Парвіндер Джихіта, старший менеджер з продажу продукції Bentley Systems, вважає, що вдосконалення і постійний аналіз новинок програмного забезпечення може підтримувати як морський видобуток нафти і газу, так і виробництво вітрової енергії. Це дозволить інженерам моделювати будь-який тип конструкції альтернативної енергозберігаючої системи і забезпечить оптимальний захист навколишнього середовища. «Розробники зможуть приймати економічно ефективні рішення, які потенційно заощадять час на розробку проекту», – додав представник компанії Bentley Systems. Проектування і аналіз програмного забезпечення нафтогазової промисловості можуть впроваджуватися у роботу виробниками конструкцій вітрових турбін. Вивчений досвід дозволить інженерам оптимізувати сталеві конструкції згідно показників вартості, ваги конструкції та її міцності.

Keystone Engineering: переймаємо досвід інженерів нафтогазової промисловості

Бен Фолей, генеральний директор компанії Keystone Engineering, у своєму коментарі виданню «Renewable Energy World» підкреслив, що досвідчені інженери, задіяні у виготовлені конструкції і монтажу обладнання для нафтової і газової галузі, цілком можуть передавати свої знання для проектування морських фундаментів, призначених для вітряків. «Наша фірма використовувала свої інженерні розробки для підструктур блоку Island Wind Farm* (перша альтернативна вітроелектростанція у США. – Авт.) шляхом адаптації сталевої оболонки основи. Цей метод активно використовуються у нафтогазовому секторі. Наш проект підходить для виготовлення основи опорної конструкції глибоководних вітряків», – розповів керівник провідної компанії.

JDR: розширюємо проектування і переймаємо найкращі тенденції дизайну конструкцій

«Ми вважаємо, що нафтогазовий сектор має значний потенціал для вітроенергетики – не тільки з точки зору передачі технології, а й знань також», – прозвучала теза від Девіда Каррі, генерального директора компанії JDR, члена Морської вітроенергетичної Ради. Каррі вважає, що з моменту свого створення, нафтогазовий сектор постійно розширює кордони проектування і машинобудування, сьогодні працює за найвищими стандартами охорони здоров’я, безпеки і якості видобутку паливної продукції. Чому не перенести ці високі стандарти для вирішення технічних проблем, пов’язаних з діяльністю вітрового устаткування? Отож, компанія JDR змогла застосувати свій досвід в області проектування виробничих підводних кабелів і шлангів, щоб втілювати новаторські рішення для поновлюваних джерел енергії. Однією з прерогатив енергозберігаючих розробок є збереження технічної надійності та дизайнерського оформлення проектів.

SeaRoc Group: безпека для роботи персоналу понад усе

Менеджер з розвитку бізнесу SeaRoc Group Домінік Страттон розповів журналістам, що його компанія була створена чотирнадцять років тому задля об’єднання досвідчених фахівців з технологій видобутку нафти і газу. Згодом організація почала активно розвивати вітроенергетичний сектор. «У 2006 році ми почали розвивати проект SeaPlanner, визнавши необхідність в надійній інтегрованій системі для підвищення операційної ефективності і безпеки у морі», – підкреслив Страттон. Взимку 2015 року енергетичний гігант DONG Energy обрав команду SeaPlanner в якості постачальника для управління персоналом, забезпечення морського транспорту та обслуговування системи відстеження гелікоптерів з найвищим рівнем безпеки. Таким чином, принцип контролю безпеки виробничого процесу, який виник в нафтогазовій промисловості, нині актуальний для останнього покоління вітрових проектів у морському секторі.

Чотири акценти стратегії виробництва від Trelleborg Offshore

Джо Шейлес, віце-президент Trelleborg Offshore, вважає, що для вітроенергетики можна перейняти наступні чотири принципи роботи нафтової галузі:

  • перевірені технології та досвід морської нафтогазової промисловості повинні бути розглянуті і адаптовані для видобутку вітрової енергії подібних умовах;
  • рівень безпеки і відповідності повинні бути узгоджені на початковому етапі проектування, виробництва і установки морських вітряків;
  • як і у випадку з нафтою, ніколи не припиняти відслідковувати інновації, знаходити нові способи розширення мережі;
  • налагодити роботу постачальників, інженерів та клієнтів – найкращі рішення досягаються у роботі пліч-о-пліч.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.