Перспективи сонячних фотоелектричних панелей

0
253


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Фотоелектрична сонячна енергія стала в останні роки стала одним з основних джерел вироблення електроенергії, забезпечує стримування зміни клімату. Причини її широкого використання різноманітні, одна з основних – значне здешевлення, яке зазнали ціни на панелі сонячних батарей.

У цій статті я коротко розгляну історичне походження і подальший розвиток цього виду енергії, щоб зосередитися на його поточному стані в світі, обговорити останні прогнози, для майбутньої короткостроковій і середньостроковій перспектив.

Походження і розвиток сонячної фотоелектричної енергії

Перший фотоелемент кремнію був виготовлений в 1954 році в Bell Telephone Laboratories (США), у зв’язку з початком космічної програми в цій країні. Першим супутником на сонячній енергії став Авангард 1. Протягом наступних двох десятиліть, застосування космічної техніки були практично єдиним для цих пристроїв з – за високої вартості енергії, виробленої ними (вище 100 € / квтг). Починаючи з 1975 року шляхом поступового зниження цих витрат з’явилися перші наземні фотоелектричні панелі.

З тих пір їхній розвиток в світі пройшла через три різні фази:

1975-1985
Ряд нафтових криз 1973 та 1979 років змусили промислово-розвинені країни шукати альтернативні джерела енергії. Таким чином, в США адміністрація Картера приступила до реалізації програм стимулювання, спрямовані на заохочення використання джерел енергії не заснованих на використанні викопного палива.

1985-2000
У перші роки 80 – х років, ціна на барель нафту значно знизилися і стабілізувалися на рівні докризових значень, що призвело до зниження інтересу і державної допомоги поновлюваних джерел енергії.
2000 – по теперішній час
На початку століття, багато країни, такі як Німеччина та Іспанія, а потім США, Італія, Китай, Індія і Японія, почали заохочувати використання поновлюваних джерел енергії в цілому і сонячних фотоелектричних зокрема, шляхом преміальних платежів за вироблену електроенергію.

На наступному малюнку показаний зростання встановленої потужності PV в світі за період 2000-2014 року, з розбивкою по країнам:

grafikPv

Встановлена (вище) і кумулятивна (нижче) світова фотоелектрична потужність. Дані, виражені в мегаваттах (1 МВт = 1000000 Вт). У 2015 році 51000 МВт були встановлені. Джерело: іспанська Фотоелектричні Союз, Річний звіт 2015.
Що стосується виробництва сонячних панелей, в даний час топ світового рейтингу виробників займають азіатські компанії і в Північній Америці. Європейські виробники, які мали дуже важливу роль у виникненні і розвитку фотогальванічної технології на початку цього століття, зникли або були поглинені великими азіатськими виробниками. У таблиці представлені десять кращих виробників в усьому світі в кінці 2015 року:

Очікування і прогнози майбутнього

Сонячна фотоелектрична енергія стала в останні роки глобальної технологією. Це не лише європейська прихильність, але і зростаюча зацікавленість в усьому світі, яка підкріплюється постійним зниженням цін.

Прогнозовані зміни цін фотоелектричних панелей, показано на наступному графіку:

grafikPV2

Вертикальна вісь: ціна на фотоелектричний Вт в 2015 роки.
Горизонтальна вісь: накопичувальне встановлена потужність у світі в гигаваттах (1 гігават = 1000 МВт). Обидві шкали логарифмічні. Джерело: Дорожня карта фотоелектричної сонячної енергії, 2014 рік видання. Міжнародне енергетичне агентство.

Основні міжнародні агентства (МЕА, IRENA) очікують зростання для цього джерела енергії до 540 ГВт встановленої потужності в 2020 році,порівняно з 230 ГВт, наявні в кінці 2015 року, з щорічним збільшенням 45-50 ГВт/рік. Це зростання в основному базується на розвитку технології в Китаї, преобритающих все більшого значення на інших ринках, таких як Індія, Японія і США, і несе з ним триваюче зниження цін на сонячний ват споживаної потужності, як було підкреслено на малюнку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.