Портативні сонячні батареї. Їх різновиди та ефективність.

0
1350


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Використання сонячної енергії давно асоціюються з потужними геліостанціями та великими чорними панелями на дахах будинків. Але також її можна використовувати і для цілей менших масштабів, ніж забезпечення електроенергією та гарячим водопостачанням. Зарядка вашого гаджета, ноутбука або камери також може бути забезпечена за допомогою сонячних батарей.

upower (1)Переносні сонячні батареї вже досить давно користуються повагою серед туристів та просто тих, хто постійно в дорозі. Адже вони дозволять будь-де зарядити ваш пристрій, незалежно від наявності розетки поблизу. Використання сучасних технологій дозволяє в свою чергу отримати достатню потужність навіть для живлення ноутбуків та планшетів. І наразі є цілий спектр різного роду сонячних портативних панелей різної потужності, та зі своїми особливостями.

Переносні сонячні батареї з вбудованим акумулятором

Спочатку слід виділити таку характеристику, solar-portable-charger (1)як наявність акумуляторної батареї. Вбудований акумулятор дозволить зберегти заряд, накопичений в сонячний день, та автономно провести декілька підзарядок телефону або планшету. Менші ємкістю зарядні пристрої з акумуляторами до 10000 мАг широко використовуються для мобільних телефонів. Також вони мають порівняно невелику сонячну батарею потужністю 2-3 Вт, якої достатньо для заряджання простих малопотужних телефонів.

Батареї ємністю 10000-20000 мАг більш актуальні для планшетів. А ємкість акумулятора в 20000 мАг достатня для зарядки ноутбуків та нетбуків. При цьому моделі з великим об’ємом акумулятора зазвичай мають малопотужну сонячну батарею, яка лише компенсує само-розряд АКБ.

Переносні сонячні батареї без акумуляторів та їх різновиди

PowerFilm-USB-AA-Solar-Charger (1)Найбільш цікавими моделями є звичайні сонячні батареї без акумулятора. Хоча вони й не можуть заряджати ваш пристрій в хмарний день, але висока потужність сучасних монокристалічних панелей дозволить отримувати високий показник сили струму на виході.

Зазвичай вони складаються з однієї або кількох монокристалічних панелей площею до 20 см х 20 см. Батарея що складається з одного такого блоку здатна зарядити смартфон за 3-4 години, а планшет за 6-7 годин. Такі моделі на виході дають при стандартній напрузі 5,5 В силу струму близько 500мА в сонячний день, що рівноцінно звичайному зарядному пристрою для малопотужних телефонів та смартфонів. Коштують вони  до 1000 грн.

Портативні сонячні батареї, що складаються з 2-3хPocket_Panel_12w_2_Amp_Solar_USB_Charger_Panel_14 (2) блоків мають більшу потужність та струм на виході. Зазвичай сила струму на виході в них коливається близько 1 А, що рівноцінно звичайному зарядному пристрою для нових смартфонів та планшетів. Але разом з кількістю сонячних панелей та загальною площею росте і ціна, яка коливається в межах 1500-2000 грн.

Найбільш дорогими і потужними є моделі на 4-8 сонячних панелей площею близько 400 см2 кожна. Маючи вихідний струм 2,4 А при напрузі в 5,5В, вони здатні заряджати потужні планшети та нетбуки. А моделі з 8 сонячними панелями мають вихідну потужність в 28 Вт, чого достатньо навіть для зарядки ноутбуків, хоча й їх потужність менша ніж необхідна для роботи ноутбука. Вартість таких зарядних пристроїв коливається в рамках 2500-4000 грн.

solaris-52-solar-panel (1)Надійність мобільних сонячних зарядних пристроїв

Окремо варто відмітити надійність даних приладів. Сонячні портативні батареї мають
гарантію до року, але строки експлуатації в нормальних умовах вони можуть працювати до 10 років, а то і більше, хоча й навряд виправдають себе з економічної точки зору.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.