Правда і міфи про функціонування і зручність використання теплових насосів

0
390


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Є багато думок на тему теплових насосів, частина з них міфи. Нижче ми розглянемо деякі з них.

Велика вартість покупки і збірки теплового насоса. Це не так, тому що вартість аналогічна іншим опалювальним установкам. Вся установка для будинку великого розміру повинна бути трохи дорожче, ніж вартість газової установки для тих же розмірів будинку. Тільки заправка масла в газову систему варта додаткових грошей. Однак при порівнянні наступних витрат на використання всіх цих установок теплові насоси є найбільш економічними.

Теплові насоси споживають багато електроенергії. В принципі, струм приймається тільки насосним компресором, який працює протягом запрограмованого нами часу, а не весь час протягом дня. Роботу компресора можна налаштувати так, щоб він працював тільки вночі, за найдешевшими тарифами, що додатково дозволить заощадити.

Свердловина для насоса не завжди потрібна. Тут все залежить від типу насоса, який ви хочете мати в своєму будинку. Ми можемо вибирати між грунтовими і водяними насосами, які трохи відрізняються за своєю роботою і властивостями. Для наземних насосів звичайно потрібна свердловина, хоча і не завжди, тому що тепер є можливість розмістити зонд на глибині до 130 метрів.

Насоси можуть взаємодіяти з іншими системами. Так, насоси сконструйовані таким чином, що вони можуть легко взаємодіяти з іншою системою, яка, однак, має розглядатися як додатковий аварійний елемент, оскільки сам насос повинен покривати всю потребу в опаленні. Однак, якщо виникає необхідність, насоси добре працюють в поєднанні з іншими схемами опалення.

Тепловий насос вимагає багато місця. Якщо ми виберемо компактну версію модульного насоса, то він не займе багато місця і буде естетично грамотно розташований.

В Україні системи опалення з тепловим насосом поки не дуже популярні, на відміну від Західної Європи, де такі рішення поширювалися роками. У нашій країні небажання вкладати кошти в такі системи опалення обумовлено переконанням, що це дуже дорого і невигідно в майбутньому. Давайте уважніше подивимося на все це.

Перш ніж ми вирішимо купити тепловий насос, давайте порахуємо всі довгострокові витрати, які нас очікують для окремих систем опалення.

Давайте подивимося на поточні ціни на мазут, газ чи вугілля і перспективи використання цього виду палива в майбутньому. Родовища корисних копалин виснажуються, ціни на газ і нафту постійно ростуть, тому насоси є кращим рішенням на майбутнє. Теплові насоси використовують до 75% тепла від землі, повітря або води, що нам нічого не коштує. Тільки 25% енергії генерується роботою компресора, а інженери постійно працюють над цим параметром, щоб знизити його ще більше. Ми доб’ємося найвищої ефективності, якщо отримаємо меншу різницю тепла між джерелом і нагрівальної установкою, що можливо при використанні декількох методів.

Роботу насоса можна налаштувати таким чином, щоб він працював під час певного нічного тарифу, коли електроенергія коштує найменше, а використання накопиченої енергії буде відбуватися протягом дня. Вибір хорошого джерела і правильне налаштування роботи теплового насоса – це основні кроки, які необхідно зробити для забезпечення найкращих результатів роботи насоса. У нашій країні більшість користувачів насосів вирішують брати енергію із землі, що дає найкращу продуктивність. Установка насоса повинна виконуватися фахівцями, які забезпечать його правильну роботу, будь-які порушення можуть призвести до надмірного енергоспоживання. Тепловий насос в даний час є найбезпечнішою і екологічно чистою системою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.