Рентабельність сонячних панелей для дач та заміських будинків в Україні.

0
665


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Останні роки для наших гаманців вилились в різке збільшення витрат на комунальні послуги. Особливо відчутний удар був для власників заміських будинків та дач с постійним проживанням. Адже, як відомого питома вартість  електроенергії та газу зростає разом з об’ємами їх витрати. Таким чином ми отримуємо натяк «витрачай вдвічі менше – плати в четверо менше», і саме тому все більше людей знаходять для себе сонячні панелі, доповн
юючи їх використанням енергозберігаючих технологій.

Чи ВЗАГАЛІ вигідно використовувати в Україні сонячні електростанції?

sun-energy-01Так! Вони повністю окупаються та дозволяють зекономити немало коштів. Не дивлячись на клімат, велику кількість хмарних днів та широти, сонячні панелі залишаються ефективними. Їх вихід може перевищувати 100Вт в ясний день з одного квадратного метра. Але варто розуміти, що сонячні батареї – допоміжне джерело електроенергії, яке допомагає менше брати її із електромережі.

Також варто врахувати їх неефективність в хмарні дні та меншу потужність взимку, що пов’язано з меншим кутом нахилу сонця. Таким чином сонячні панелі дозволяються частково забезпечити енергією такі електроприлади, як холодильник, освітлення, нагрівачі води та конвертори опалення, а не повністю перекривати все споживання електроенергії.

Як швидко окупаються сонячні батареї?

При наявності в будинку постійно працюючих електроприладів високої потужності сонячна батарея повністю виправдає витрати на себе за 3-4 роки. Особливо вигідні вони при загальному використанні понад електроенергії 100 КВт*год, тобто підвищеному тарифу. Таким чином строки зменшуються до 2-3х років. При цьому варто відмітити, що строки гарантії на сонячні панелі коливаються в районі 5-ти років, а якісні моделі можуть працювати більше десятка років.

Перспективи встановлення сонячних панелей.

  • Ціна на газ для населення: 7,188 грн за 1 кубічний метр.
  • Ціна на електроенергію для населення: 57 (з 1.09.16 – 71,4) копійок та 99 (з 1.09.16 – 129) копійок за 1 кіловат*годину.

Введені на початку березня 2016 року тарифи на електроенергію та ціна газу для населення чітко вказують на рентабельність сонячних батарей. Особливо, якщо вони компенсують витрату блакитного палива при опаленні або нагріванні води. А з запланованим на вересень 2016 року підвищенням тарифів на електроенергію, їх рентабельність додатково зросте.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.