Розпочато будівництво другої черги Дністровської ГАЕС

0
108


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Наприкінці травня поточного року в місті Новодністровськ було зроблено перший крок у розширенні потужностей Дністровської гідроакумуляційної електростанції. УНІАН повідомляє, що зведення четвертого гідроагрегату розпочалось залиттям першого кубічного метру бетону в майбутню масштабну конструкцію.

Друга черга дозволить ГАЕС значно примножити продуктивність. Експерти зазначають, що після введення в експлуатацію четвертого гідроагрегату гідроакумуляційна електростанція матиме на 324 мегавата більшу потужність при турбінному режимі роботи. Окрім того, при насосному режимі функціонування станції її загальна потужність зросте на 420 мегават.

Після завершення будівництва та включення в роботу другої черги Дністровська ГАЕС зможе виробляти більше 760 мільйонів кіловат-годин на рік.

Фінансування проекту повністю лягло на плечі «Укргідроенерго». За попередніми підрахунками вартість будівництва становитиме близько чотирьох з половиною мільярдів гривень. Слід зазначити, що при облаштуванні об’єкту буде використано устаткування українського виробництва. Ціна обладнання, необхідного для другої черги ГАЕС, становить більш ніж півтора мільярда гривень.  В «Укргідроенерго» зазначили, що вже оплатили половину суми вітчизняним постачальникам обладнання. Другу половину буде сплачено впродовж червня.

Значення даного проекту для нашої держави складно переоцінити. Окрім значного підвищення енерговиробництва, завдяки Дністровській ГАЕС з’явиться близько 9 тисяч нових робочих місць для місцевого населення.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України прибув на ГАЕС для закладення капсули в корпус четвертого гідроагрегату. Він заявив, що на даний момент наша країна тримає курс на значне розширення масштабів використання альтернативних джерел енергії. За словами міністра, гідроенергетика виступає одним з найбільш перспективних напрямів для України.

Спеціалісти висловлюють сподівання, що будівництво другої черги Дністровської гідроакумулюючої електростанції закінчиться до 2019 року.

Електростанція на сьогоднішній день завдяки своїй роботі допомагає нашій державі заощаджувати понад 145 000 000 доларів щороку на блакитному паливі та вугіллі. Експерти зазначають, що введення в експлуатацію четвертого гідроагрегату дозволить зекономити ще третину коштів.

Окрім того, міністр зауважив, що потрібно більше уваги приділити соціальній складовій проекту. На час будівництва безпосередньо на ГАЕС роботу отримають близько 750 жителів Новодністровська. Чиновники повідомляють, що на даному етапі проводиться робота, направлена на підвищення оплати праці цим робітникам.

Голова «Укргідроенерго» повідомив, що зараз ведеться доробка проекту. У планах компанії звести окрім четвертого гідроагрегату ще три додаткових. Їх проектування наразі на стадії розробки. Закінчити цей процес мають за кілька місяців. Загалом будівництво усіх чотирьох агрегатів буде завершено за чотири-п’ять років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.