Рух заради енергії

0
254


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (3 голос(-ів), середній бал: 8.33 з 10)

Щороку у світі виникає все більше цікавих пристроїв, які здатні акумулювати енергію руху в енергію світла. Компанія Pavegen розробила і виготовила спеціальну плитку, яка засвічується лише від легкого дотику. Розробники запевняють, що на її поверхні не обов’язково стрибати, достатньо просто стояти на спеціальних сенсорах, аби вироблялася електроенергія.

Таку розробку можна використовувати для великих фестивалів, станцій метрополітену, шкільних коридорів – тобто у місцях, де є значне скупчення людей або непереривний рух від тупотіння ніг.

Pavegen є однією з небагатьох компаній в усьому світі, яка випускає таку «чутливу» до рухів плитку. Значною цінністю цієї розробки є можливість добування альтернативної енергії в повсякденному житті. Така тенденція позбавлена гігантоманії, яка притаманна вітряним турбінам чи сонячним панелям. Навіть звичайний рух прибиральної техніки на поверхні спеціальної плитки дозволяє створити екологічно чисту енергію у гіперлокальному масштабі.

Безумовно, кожен новий крок, спрямований на диво-плитку, виробляє невелику кількість енергії: близько від 4 до 8 Вт. Якщо обладнати такою плиткою територію пішохідної зони на вулиці, коридор торгового центру або великого офісного будинку, повірте, що кілька тисяч щоденних кроків зможуть створити достатню кількість енергії для мінімальних потреб людей

Проектування плитки стало можливим після тривалих експериментів з різними моделями. Фахівці Pavegen зупинилися на гібридному генераторі, який певною мірою є п’єзоелектричним, тобто генерує енергію у відповідь на тиск, і частково електромеханічним. Зважаючи на причини конкуренції, автор розробки не любить давати розгорнутих коментарів про те, як працюють плитки.

Варто додати, що устаткування з 12 плиток на станції метро в Лондоні під час літніх Олімпійських іграх 2012 генерувало 20 кВт / год енергії впродовж двох тижнів. Цього виявилося достатньо для живлення системи освітлення метро.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.