СЕС приватного порядку і оподаткування: питання, що найчастіше задаються

0
126


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

«Зелений» тариф являє собою спеціальну систему, згідно з якою згенерована поновлюваними джерелами енергія має тариф вище, ніж стаціонарний. Введення тарифу державою є потужним стимулятором інвестиційних вкладень в інноваційні технології. Купівля кіловат-годин з використанням «зеленого» тарифу дає можливість значно знизити терміни, за які альтернативні проекти повністю окупаються. Цей факт підвищує інвестиційну привабливість.

приватні сонячні електростанції

Питання, які найчастіше виникають щодо домашніх СЕС і оподаткування:

  1. Хто оплачує згенеровану сонячною станцією енергію? Яка роль держави в даному питанні?

Оплачувати вироблену і поставлену в загальну мережу електроенергію від приватної СЕС зобов’язаний постачальник енергії (в реаліях нашої країни – обленерго). Спочатку з цією організацією укладається угода про купівлю / продаж електрики після введення в експлуатацію сонячної електростанції. Функція держави полягає в наданні гарантій на покупку електрики за «зеленим» тарифом в обумовлені терміни і в максимальному обсязі.

  1. Яку оплату я отримаю за згенерований кіловат?

Вироблення одного кіловата зеленої енергії оплачується в національній валюті (гривня). Еквівалентна дана сума 18 євроцентам за 1 кіловат-годину. Це відноситься до СЕС, які були введені в експлуатацію з 1.01.2017 року по 31.12.2019 року. Курс євро безпосередньо впливає на «зелений» тариф, тому кожен квартал відбувається оновлення вартості. Перший квартал поточного року для приватних СЕС мав тариф 5 грн 87 коп за 1 кіловат-годину. Цей показник був актуальний до оподаткування.

Отримати інформацію про діючі тарифи для всіх альтернативних установок можна за допомогою офіційного сайту НКРЕП.

  1. Яким чином і куди мені нараховуватимуть дохід від продажу зелених кіловат?

Дохід від продажу електроенергії в загальну мережу надходить на особистий банківський рахунок. Його господар СЕС відкриває сам в потрібному йому банку. Номер рахунку вказується в угоді про купівлю / продаж електрики.

  1. Скільки відсотків я сплачу в якості податку?

Чинне законодавство передбачає, що гроші, які надійшли власнику домашньої СЕС від продажу електричної енергії, підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Податок на прибуток для фіз осіб має ставку 18 відсотків. Додатково також оплачується військовий збір в розмірі 1,5 відсотка. У підсумку виходить 19,5 відсотків.

  1. Яким чином відбувається сплата податків?

Власник домашньої СЕС не платить податки сам особисто. Постачальник енергії виступає одночасно і як податковий агент, тому нарахування грошових коштів відбувається вже з вирахуванням податкової ставки. На особистий рахунок переводяться кошти, з яких вже відняли 19,5 відсотків податкового збору.

  1. Як йдуть справи зі сплатою податків для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування? Вони теж платять 19,5%?

В даному питанні враховується лише наявність будинку або квартири, яка знаходиться у власності особи, яка уклала угоду про купівлю / продаж електроенергії. Таким чином, фізична особа-підприємець виступає в ролі приватної особи і сплачує податковий збір в розмірі 19,5 відсотків.

  1. Який розмір чистого прибутку я зможу отримати від СЕС потужністю 10 кіловат?

Припустимо, що сонячна станція такої потужності змогла зробити протягом року 11 тисяч кіловат-годин електроенергії. Енергоспоживання будинку за 12 місяців – близько 3 тисяч кіловат-годин (якщо відштовхуватися від середнього значення – 250 кВт / год за місяць).

За «зеленим» тарифом було продано 8 тисяч кіловат годин (11 000 (генерація) – 3 000 (енергоспоживання домогосподарства) = 8000). Ціна за 1 кіловат-годину становить 18 євроцентів. Шляхом нескладних обчислень отримуємо суму в 1440 євро. З урахуванням податкового збору, що становить 19,5%, виходить «чистий» прибуток в розмірі 1159 євро.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.