Шотландія використовує повітряних зміїв для отримання електрики

0
187


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Інноваційна технологія з отримання електроенергії була в даний час випробувана в Шотландії. Винахідники змогли отримати електрику завдяки повітряним зміям. За словами розробників проекту, дана технологія через 10 років дасть можливість отримувати додатково близько двохсот МВт енергії.

Вітрова електростанція, що функціонує за допомогою повітряних зміїв отримала назву Kite Power Solutions. Фінансову сторону проекту забезпечила нафтова компанія Royal Dutch Shell. Підтримку в реалізації інноваційної ідеї надав уряд Великобританії. Стартовим майданчиком для електростанції стане місто Странрар (південь Шотландії).

Принцип роботи електростанції полягає в наступному: між двома повітряними зміями фіксуються спеціальні турбіни, які за допомогою руху зміїв відносно один одного і виробляють енергію.

Повітряні «апарати» досягають висоти понад 400 метрів і починають рух по певній траєкторії, що нагадує вісімку. Коли вони проносяться один над одним – турбіни виробляють електрику.

jjj

До обох зміїв прикріплюються потужні генератори, які розташовуються на землі у вантажних автівках. Один повітряний змій шириною в чотири десятки метрів здатний виробити близько 3 МВт електроенергії. Якщо запустити в небо тисячу подібних установок, то можна в підсумку одержати енергії більше, ніж, приміром, від атомної електростанції, розташованої в графстві Сомерсет.

Великобританія досить давно робить впевнені кроки до переходу на альтернативну енергетику. Інноваційний проект стане прекрасним доповненням до вже існуючих електростанцій, які виробляють енергію з відновлювальних джерел. Країна на даному етапі займає лідируючі позиції в списку європейських країн, що використовують екологічну енергію. У планах Великобританії через 15 років на більш ніж 80% перейти на альтернативну енергію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.