Скільки енергії може виробити в рік невелика сонячна електростанція?

0
208


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Здавалося б, що погані 90-ті пішли назавжди, але багато населених пунктів зовсім нещодавно відчули на собі відключення електрики. Струм вимикався не від несподіваної аварії енергетичної системи, а від дефіциту напруги електроенергії, якої бракувало для забезпечення потреб усіх жителів.

Щоправда ситуація нині не виглядає так трагічно як зовсім нещодавно, але фахівці в сфері енергетики вже попереджають про повернення енергетичної кризи, яка може бути викликана старінням українських мереж і енергетичних блоків. Також особи, які повертаються після багатьох років перебування закордоном, помічають, що частотність виключення струму у нас набагато вища, ніж в інших країнах Європи.

При таких перспективах будівництво сонячних ферми або хоч би інсталяція сонячних панелі на даху будинку може бути добрим рішенням. Це забезпечить електричною енергією нас на випадок аварії або дефіцитів струму, а надлишок енергії, яка залишиться після покриття власних потреб, може перепродаватися в державну енергетичну мережу за вигідними цінами.

Плануючи побудову сонячних ферми потрібно знати, що продуктивність такої інсталяції залежить не лише від кількості панелей, але і від інших чинників. У наших кліматичних умовах, з оптимально запроектованої і реалізованої сонячної інсталяції 1 кВ (тестованої в стандартних лабораторних умовах) можна впродовж року отримати близько 1000 кВт⋅ч (в середньому 950-1025) електричної енергії.

Тобто невелика сонячна електростанція з потужністю 40 кВ може виробити  впродовж року близько 40.000 кВт⋅ч енергії.

До оптимальних умов, які гарантують найбільшу продуктивність сонячних електростанцій можна віднести :

  • інсталяції, що розташовані відосіблено, нетіньові, охолоджувані натуральною течією повітря
  • кут нахилу панелі 30-40 градусів на південь
  • локалізація там, де річне нагрівання на сонці найбільше
  • застосування панелі і інвертора з хорошими параметрами (напр. для панелей, вживаних в умовах з нашим кліматі найкраща технологія CdTe).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.