Сонячна електростанція без фотоелементів – інновація від харківських вчених

0
397


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Маючи справу з сонячною енергією, зазвичай мають на увазі роботу сонячних панелей, які за допомогою фотоелемента перетворюють випромінювання в електрику. Харківські винахідників пішли по іншому шляху: сконструйований ними прилад включає в себе сонячний колектор і спеціальне пристосування, яке використовує теплову енергію для виробництва електричної.

Ідея проекту належить групі харків’ян, які іменують себе «Hooli». Хлопці здобули перемогу на київському конкурсі стартапів (Sunny Day 2016 Challenge) і отримали фінансову допомогу у вигляді виграшу для подальшої роботи над своїм творінням.

Пристрій, зібраний харківськими інноваторами, включає в себе: дзеркальну поверхню Френеля, діаметр якої 500 см; пристосування, що перетворює тепло в електрику від сонячних променів (в своєму складі має генератор і спеціальну турбіну); орієнтаційнийпристрій, який дозволяє приладу займати оптимальне положення для отримання найбільшої кількості випромінювання.

Принцип дії інноваційного приладу заснований на термодинамічних законах (цикл Ренкіна).

Керівник Hooli Христенко Микола повідомляє, що на етапі розробки проекту планувалося зібрати пристрій протягом одного місяця. Хлопці залишили місця своєї основної роботи саме на такий строк. На жаль, за місяць конструктори не встигли зібрати цілісну систему, тому на даному етапі продовжують роботу над проектом у вільний від роботи час.

Принцип роботи установки досить простий і невигадливий: випаровування рідини в системі завдяки сонячному випромінюванню тягне за собою перенесення енергії в турбіну.

Нова електростанція за попередніми підрахунками буде мати наступну потужність: електричну – 1 кВт, теплову – 20 кВт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.