Сонячні панелі метро та вело-доріжок Амстердаму

0
267


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Як повідомляє прес-служба City Region Amsterdam, незабаром сонячні панелі з’являться дахах дев’ятнадцяти станцій метро Амстердаму. Мета проекту полягає у заощаджені енергії і зменшенні викидів CO2 в атмосферу. Зекономлені кошти підуть на обслуговування громадського транспорту та освітлення вулиць європейського міста.

Розміщення фото-панелей, які живляться енергією сонця – спільна ініціатива транспортної компанії GVB та амстердамського муніципалітету. Найбільшою панеллю,  яка перетворює сонячну енергію на електрику, є батарея на даху підземки станції метро Van der Madeweg. Загальна площа всіх «сонячних» дахів метрополітену становить 10 тис. квадратних метрів, майже два великих футбольних поля. Кількість електроенергії, що виробляється таким обладнанням еквівалентне споживанню енергії 400 домогосподарствами в рік.

Енергія сонячних панелей рухатиме ескалатори та освітлюватиме тунелі і станції амстердамського метрополітену. Уряд нині досі працює над фінансовим кошторисом проекту. City Region Amsterdam сподівається на отримати у червні зелене світло на його дотації.

Сонячні станції Amsterdam Energie та Eneco

Місцеві енергетичні компанії активно пропонують споживачам життєздатні альтернативи. Хорошим прикладом успішної такої ініціативи як Amsterdam Energie. Це група ентузіастів Амстердаму, які взяли справу енергозбереження у свої руки. Їхня діяльність почалася ще у 2012 році. Громадські активісти мріяли розробити можливість видобутку енергії для жителів міста з поновлюваних джерел. Ініціатива мала втілюватися протягом 25 років. Компанія DE Unie допомагає Amsterdam Energie зробити задумане в значно менший термін.

«Ми ще небагато досягли, щоб бути незалежним постачальником енергії. Ми – посередник, а DE Unie виступає в якості постачальника. Партнером для нас були надані необхідні дозволи і допомога в  адміністративних та фінансових аспектах. Це створило платформу для ініціювання інших заходів», – повідомив Рольф Стінвікель, співзасновник Amsterdam Energie.

Окрім купівлі і продажу енергії, компанія DE Unie допомагає своїм учасниками необхідними знаннями і навичками для здійснення проектів у сфері енергозбереження. Хорошим прикладом може бути кампанія для першої сонячної станції, сонячний парк на даху метро станції Reigersbos, де жителі міста можуть придбати для власних потреб сонячні панелі. «Наша кінцева мета – встановити на всіх громадських дахах будинків сучасні сонячні станції. Також ми почали кампанію  теплоізоляції будинків і нині будуємо власну вітряну турбіну, щоб виробляти енергію з відходів поки що в незначних масштабах», – поділився планами представник організації Amsterdam Energie.

Ще один великий енергозберігаючий проект користується також значною підтримкою муніципалітету та місцевих партій Амстердаму. Eneco – новостворена енергетична компанія, яка потужно закликає населення підтримати загальну програму енергозбереження. В процесі  обговорення нового проекту з управлінцями розробники концепції впевнилися, що він отримуватиме і надалі потужну державну підтримку. Eneco є авторитетною структурою у цьому регіоні.

Спільно з DE Unie компанія Eneco працює для розвитку енергозберігаючих послуг для місцевих кооперативів. Наприклад, забезпечує легкий доступ до фінансування та придбання сонячних батарей або вітрових турбін для господарств, аби власники могли на постійній основі виробляти альтернативну енергію. DE Unie та місія Eneco покликані допомагати енергозберігаючим стартапам на території всієї Голландії, щоб підтримати розвиток місцевих ініціатив. Окрім того, Eneco є членом DE Unie, так само як і всі інші учасники. DE Unie вже кілька років поспіль допомагає 20-м новим місцевих кооперативам.

amsterdam_solar panels

Енергозберігаючі вело-доріжки

Проект SolaRoad стартував в Голландії на цьому тижні. Громадські активісти були зацікавлені показати як можна використовувати вело-доріжки для збирання сонячної енергії. Така енергозберігаюча велосипедна доріжка з’явилася неподалік Амстердаму. Дорожнє енергозберігаюче полотно створене з масивних, Lego-подібних модулів сонячних батарей, вмонтованих у бетон. Кожна панель оснащена найміцнішим зовнішнім склом. Додаткове напівпрозоре пластикове покриття убезпечує ровери від ковзання.

Інженер Стен де Віт розповів журналістам, що кожен ярд дороги генерує 50-70 кіловат/годин енергії на рік. Практично 70 квадратних метрів вело-доріжки достатньо, щоб живити два голландських домогосподарства. Впродовж трьох років планується запуск «сонячних» вело-доріжок в інших містах. Один такий проект коштуватиме близько 3 мільйонів євро. Проект підтримає консорціум голландських компаній, що прагнуть комерціалізувати «сонячні» дороги.

Хоча, на перший погляд, використання доріг для сонячної енергетики може здатися незручним і дорогим, на думку Де Віта, цей напрямок згодом матиме значні переваги. Цілком очевидно, що потенціал генерування енергії сонця за допомогою обладнання, вмонтованого у дорожнє полотно, буде необмеженим. Тільки 35 тис. км голландських доріг відведені на вело-доріжки, які можна сміливо експлуатувати  для енергозберігаючих проектів.

На відміну від електростанцій, сонячні дороги можуть бути розташовані поруч жилих масивів. Це дуже актуально для Нідерландів, що є водночас однією з найбільш густонаселених країн світу. Де Віт вважає, що незважаючи на високі витрати на проектування, будівництво, монтаж і вимірювання продуктивності першого устаткування SolaRoad, наступні проекти стануть прибутковими протягом десяти років.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.