Сонячні панелі: найчастіші питання і відповіді на них

0
656


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

З кожним місяцем ідея альтернативної енергії в Україні стає все більш популярною. Враховуючи тарифи на електроенергію, які з початку березня 2016 року піднялись майже вдвічі, згодом більшість людей будуть роздивлятись перспективи використання сонячних панелей. І саме тому для наших читачів ми підготували відповіді на найбільш популярні питання щодо використання сонячної енергії.

У чому різниця між фототермічними і сонячними фотоелектричними панелями?

Фототермичні панелі (ліворуч) нагрівають воду, а фотоелектричні (праворуч) – перетворюють сонячне світло в електрику. Це найбільш часто виникаюче питання споживачів стосовно сонячної енергії.

Який тип сонячних термічних панелей краще: плоский або з вакуумними трубками?

Вакуумні трубки – новий і технологічно більш просунутий тип сонячних термічних панелей. Вакуум, що створюється між двома шарами скла – практично ідеальний ізолятор. Використання повітря, який краще за будь-якого іншого ізоляційного матеріалу пропускає світло, дозволяє перетворювати більше сонячного світла. Вакуумні трубки мають найкращий реальний ККД протягом усього року. Системи з вакуумних трубок з легкістю встановлюються на даху однією людиною. При цьому, кожну люльку можна встановлювати окремо. Це дозволяє зібрати всю систему з окремих частин замість того, щоб піднімати цілісну панель. Під час спекотних літніх місяців, якщо немає необхідності в нагріванні води, трубки можна прибрати. Крім того, навіть якщо одна трубка зламається, вся система продовжить функціонувати. Важливо пам’ятати про аккуратност і під час транспортування і установки, так як трубки зроблені зі скла. Різкий удар або падіння можуть зіпсувати кілька трубок в одну мить. Так як скло постійно розширюється і стискається в залежності від теплових умов, гумовий кожух повинен щільно прилягати до скла, щоб зберігати вакуум всередині. Вакуум використовується для зниження температури кипіння рідини всередині теплової трубки. Більш низька температура кипіння змушує рідину швидко переходити в пар. Кілька років під впливом ультрафіолетового випромінювання можуть знизити ефективність гумового кожуха. Якщо є хоч невелика протікання – вакуум загублений. Якщо вакуум загублений хоч в одному місці, всю трубку необхідно замінити. У разі витоку або тріщини в трубці вона запітніє через випуску барію.

d_kolektory
Технологія плоских колекторів проіснувала на дахах вже більше сотні років. Плоскі колектори – золотий стандарт в індустрії. Дизайн витримав випробування часом і знаходиться на етапі тонких налаштувань і доопрацювань. Плоскі панелі зазвичай складаються з мідних труб, ізоляції і оболонки. На відміну від вакуумних трубок, плоскі панелі не потребують заміни в разі незначних пошкоджень. В цілому, плоскі панелі набагато міцніше, ніж труби, зроблені повністю зі скла. Плоскі колектори не настільки ефективні при низьких температурах навколишнього середовища або при високих температурах робочої рідини. Установка плоских панелей може бути більш трудозатратна. Принаймні необхідно дві людини, щоб підняти панель на дах. У деяких випадках, щоб установити масив з панелей, краще використовувати автокран. Оцінити ефективність плоских сонячних колекторів можна за допомогою калькулятора «Порівняння сонячних колекторів»

Популярна сонячна теплова енергія в інших частинах світу?

В Китаї на дахах більше 40 мільйонів будинків встановлені сонячні водонагрівачі. Пекін планує встановити 300 мільйонів квадратних метрів сонячних панелей до 2020 року. Європейська федерація сонячно-теплової промисловості націлена на досягнення показника в 1 квадратний метр сонячних панелей на одного європейця до 2020 року. За станом на березень 2006 року в Іспанії відповідно до закону необхідно встановлювати сонячні панелі на всі новобудови. Світовим лідером по кількості панелей на людину є Ізраїль.

Скільки часу потрібно, щоб сонячна система окупилася?

На час окупності впливають багато змінних чинників. Необхідно враховувати вартість інших видів енергії. Якщо установка вироблятися в регіоні з низькими витратами на енергію, час окупності сонячних панелей збільшиться. Іншим важливим фактором також є кількість доступного сонячного світла. Фактична вартість установки системи є основним фактором при оцінці окупності. Система з самими передовими компонентами і контролерами буде мати більш високу ефективність, але це також вплине на її вартість і час окупності. Складність установки також буде відрізнятися.

Сонячна енергія краще інших видів енергії?

Ціна сонячного світла ніколи не піде вгору. Це вільний і практично невичерпний ресурс, який не потребує перевезення. Одним з найбільш привабливих аспектів сонячної енергії є свобода, якої вона забезпечує своїх власників, від невизначеності цін на викопні ресурси обмежені. Зростаючі ціни на енергію створили бум в галузі сонячної енергетики.Сонячна енергія спрямована на ринок «зеленого» споживача. Сонячні системи приваблюють споживачів, які готові пробачити їх первісну вартість в ім’я збереження навколишнього середовища. З кожним днем все більше людей звертають увагу на еко-рух в тіні насувається кліматичної кризи.

Чи може сонячна енергія використовуватися для гарячого водопостачання та опалення?

Так. Сонячна енергія може бути використана для опалення приміщень та/або виробництва гарячої води. Виробництво гарячої води – одне з найкращих застосувань для сонячної енергії. Опалення приміщень, як правило, вимагає набагато болшую площа поверхні панелей, ніж простий нагрівання води. Також опалення приміщень за допомогою Сонця корисно тільки в зимові місяці. Влітку великі масиви сонячних панелей повинні бути захищені від перегріву. Нагріта Сонцем вода може циркулювати в системах теплої підлоги або в радіаторах. Щоб підвищити ефективність, система повинна бути спроектована на роботу при низьких температурах рідини.

Під яким кутом краще встановлювати сонячні панелі?

Панелі повинні бути встановлені на градус вашої широти. Це забезпечує кращу продуктивність круглий рік. Тим не менш, невеликі відмінності від вашої широти тільки трохи зменшують ефективність. Для опалення приміщень краще використовувати більш крутий кут, так як це покращить ефективність в зимовий період. Влітку ж навпаки, вони не будуть отримувати занадто багато зайвого тепла.

Що робити, якщо сніг збирається на верхній частині сонячних панелей?

В таких випадках основну роль відіграє установка кута нахилу панелей. Більшість виробників рекомендують використовувати кут близько 40 градусів від горизонтальної поверхні. Установка під більш крутим кутом експоненціально збільшить швидкість, з якою сніг буде скидатися. Крім того, панелі повинні бути встановлені досить високо над дахом або землею, щоб дозволити снігу збиратися під ними. Якщо місця внизу не буде, сніг буде накопичуватися. Часто трапляється, що така гора снігу тане значно довше, ніж зазвичай. Якщо снігу настільки багато, що він дістає до поверхні панелі, будуть відбуватися втрати тепла і блокування поверхні колектора. До того ж, білий сніг відбиває сонячне світло майже як дзеркало.

Чи може зашкодити град сонячні панелі?

Чим більш пологий кут установки панелей, тим більше ймовірність, що вони витримають збиток від граду. Чим крутіше кут, тим менші шанси. Тим не менш, град, який може зруйнувати лобове скло автомобіля, швидше за все зашкодить скло на сонячній батареї. Багато виробники панелей приділяють багато уваги тестування своїх продуктів на стійкість до суворої погоди. При необхідності Ви можете уточнити цю інформацію у виробника.

Чи може вітер скинути панель з даху?

Виробники конструюють панелі і кріплення з розрахунком, що вони повинні витримувати певні вітрові навантаження. Це одна з вимог для виробників. Ви повинні завжди перевіряти наявність сертифіката при купівлі колектора. Також, щоб забезпечити надійність, рекомендується використовувати кріпильні компоненти з нержавіючої сталі. Оборудовние має також витримувати вплив таких зовнішніх факторів, як, наприклад, сіль. Також встановлювати панелі потрібно, щоб їх верхній край був нижче найвищої точки даху. Завдяки цьому можна знизити вітрову навантаження на панель.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.