Сонячні панелі відтепер вироблятиме і Україна

0
410


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Наша країна не знижує обертів у розвитку альтернативної енергетики, зокрема у впровадженні новітніх технологій. Наразі стало відомо про запуск виробництва сонячних батарей у Херсонській області. Місцем втілення інноваційного проекту стала поліграфічна фабрика у місті Херсон. Сумісно з партнерами з Литви тут організували виробництво, що готове найближчим часом приступити до своїх безпосередніх функцій, тобто до виготовлення вітчизняних панелей.

Проект зародився під час Третього Балтійсько-Чорноморського економічного форуму, який відбувся у 2016 році.

Одразу після даного заходу очільник конфедерації відновлюваної енергетики Литви Мартіанс Негявічус та керівник поліграфічної фабрики у Херсоні Довбиш Олег заключили договір про сумісне виробництво сонячних панелей на території України.

На даний момент стало відомо, що група організаторів проекту з Херсону зустрілись з представниками Global BOD Group (світового лідера по виробництву приладдя для СЕС). Результатом ділової зустрічі у Вільнюсі стало затвердження технологічних карт, необхідних для виготовлення сонячних панелей, та складання календарного планування роботи.

Експерти стверджують, що доля складових з України у загальному процесі виробництва становитиме більше половини. Відносно якості сонячного устаткування організатори проекту заявили, що продукція за якісними показниками входитиме в п’ятірку найкращих у світі моделей. Окремим пунктом запуску виробництва буде належна підготовка робітників, яка вже активно проводиться литовськими партнерами.

Спеціалісти в області альтернативної енергетики наразі роблять свої прогнози відносно поширення вітчизняної продукції та її затребуваності.

Не відкидають можливості використання саме українсько-литовських сонячних панелей під час монтажу найбільшої СЕС потужністю 35 МВт на Херсонщині. Окрім того, прогнозують можливість використання панелей на надпотужній сонячній електростанції в зоні відчуження. Загалом Чорнобиль як плацдарм для облаштування сонячних потужностей неймовірно цікавить закордонних інвесторів. На даний момент близько сорока компаній з багатьох країн світу оформили заявки на забудову Чорнобильській зоні.

Слід зауважити, що на даному етапі Україна викликає інтерес у багатьох закордонних компаній, що жадають фінансувати перспективні проекти в області відновлюваної енергетики. Місцеве виробництво сонячних панелей здатне виключити зайві транспортно-митничні витрати та скоротити строки будівництва.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.