Стартап з України – «самостійний» будинок.

0
497


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Група креативних розробників, що нарекла свою інновацію PassivDom, представила громадськості проект цілком автономного житла. Основна ідея цієї споруди – екологічність і незалежність від зовнішніх джерел (централізованої подачі електроенергії і води). Творці стартапу стверджують, що будівля буде відрізнятися не тільки міцністю, але і високою енергоефективністю.

Створюється інноваційний будинок за допомогою 3D-принтера. На початковому етапі друкується каркас споруди і його стіни. Надалі проводиться обшивка поверхонь, внутрішні оздоблювальні роботи, меблювання та декор кімнат, установка побутових приладів та спеціального обладнання.z

«Самостійний» будинок наділений можливістю функціонувати автономно від суспільства (світло, вода). Всі технічні пристрої в енергоефективному житлі працюють від електроенергії, яка акумулюється сонячними панелями. У розпорядженні будинку є 1 тонна води, яка піддається очищенню за допомогою потужних фільтрів. Температурний режим утримується в межах встановлених норм завдяки роботі пристрою, схожого за принципом дії на термостат Nest.

Як стверджує засновник стартапу Гербут Максим, команда довгий час перебувала в пошуку підходящої сировини для створення «скелета» будинку. Необхідно було знайти такий матеріал, який би відрізнявся малою тепловіддачею і був дуже міцним. Група зупинила свій вибір на застосуванні композиції з різних видів будівельної сировини.

jОсновна концепція проекту полягає у продажу повністю функціональних і готових до проживання будинків, що володіють високими показниками енергоефективності. Цінова політика PassivDom коливається в межах 30-60 тисяч євро.

Компанія стартапу має працюючий цех, у якому і виробляються каркаси майбутніх автономнихбудинків. «Скелет» інноваційного житла друкується протягом 7-8 годин за допомогою 6-ти роботизованих промислових установок KUKA. Стіни житла виготовляються трьома принтерами, що паралельно друкують шар за шаром окрему поверхню. В якості сировини для каркасів застосовують вакуумні панелі, спінене скло і поліуретан, склопластик та епоксидні смоли.

Згідно з проектом PassivDom, дах оселі буде обладнаний сонячними панелями, завдяки яким буде забезпечуватися робота вентиляційних систем, приладів побутового призначення, світлових пристроїв. Так як PassivDom створений з матеріалів з малою теплопровідністю, то немає сенсу встановлювати надпотужні сонячні батареї, адже споживання електроенергії в автономному будинку майже в 15 разів менше, ніж у традиційному житлі. Засновник проекту стверджує, що потужності таких батарей буде достатньо для підтримки в будинку температури більше +25º Цельсія, коли на вулиці буде -60º. Якщо «самостійний» будинок попередньо обігріти, а потім відключити опалювальні пристрої, то він повністю охолоне більш ніж через 300 годин. Якщо ж подібну маніпуляцію зробити зі звичайним житловим будинком, час повного охолодження складе близько десяти годин.

Автономний будинок оснащений власною системою водного постачання. Загальний обсяг питної і технічної води, що знаходиться в спеціальних баках, становить одну тонну. Використана мешканцями будинку вода піддається очищенню фільтрами і може використовуватися повторно. Запасу води буде цілком достатньо на чотири місяці проживання. Далі резервуари слід поповнити.

Розробка поки існує на стадії анонсу. У продаж автономні будинки поки не надійшли. На даному етапі компанія приймає замовлення на створення еко-житла. Протягом 2017 року засновники проекту планують досягти виробничих показників у тисячу будинків в рік. Стартап PassivDom – це яскравий орієнтир у будівництві екологічного та енергоефективного житла майбутнього.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.