Суперенергоефективний дах від малайзійських вчених

0
87


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Група вчених з Малайзії зробили справжній прорив у використанні альтернативних джерел енергії. Конструктори створили дах, який поєднує у собі цілий комплекс енергоефективних та зберігаючи енергію технологій. До складу покрівлі входить вітрова турбіна та сонячні батареї, а також використовуються з користю деякі природні явища. До переліку допоміжних факторів з боку природи входять:

  • вентиляція;
  • освітлення;
  • очищення сонячних панелей від бруду та пилу за допомогою дощу;
  • охолодження природнім шляхом.

Здавалося б, такі природні «функції» мають місце і в звичайних сонячних установках, але ні. Малайзійські вчені використовують природні технології по максимуму завдяки спеціальній конструкції даху. Інженери зауважили, що їх покрівля по формі нагадує англійську літеру V у верхній частині. Заглиблення на гребені даху містить у собі декілька вітрових турбін, що виступають додатковим джерелом енергії.

Також енергоефективна покрівля має спеціальні отвори, що забезпечують приміщення свіжим повітрям, тобто створюють природну вентиляцію, яка не потребує енергозатрат.

Вчені розробили систему, яка використовує дощову воду з максимальною користю. Інноваційний дах має резервуар, що накопичує воду під час дощу. Покрівля має автоматизовану охолоджуючу систему, яка і використовує накоплену рідину, омиваючи сонячні панелі. Таким чином «розумний» дах одночасно виконує дві функції: охолоджує та очищує поверхні панелей від бруду. Завдяки такій системі підтримується підвищений рівень конверсії.

Окрім того покрівля виготовлена з прозорого матеріалу, що забезпечує будинок природнім освітленням впродовж першої половини дня. Інженери зазначають, що інноваційних дах може повністю задовольнити енергетичні потреби родини з 6-ти чоловік.

За підрахунками спеціалістів, кожен рік один мешканець Малайзії використовує більш ніж 4 тисячі кіловат на годину електрики. Енергоефективний дах здатен виробляти більше 20 тисяч кіловат на годину щороку.

Прозоре покриття мансарди допомагає заощадити майже 2000 кВт/год за рік тільки завдяки природному освітленню приміщення. Природна вентиляція будинку пропускає щорічно близько 220 мільйонів кубічних метрів повітря, що значно знижує шкідливі викиди вуглецю в навколишнє середовище. Спеціальний резервуар для дощової води здатен зібрати для мешканців будинку більше 500 метрів кубічних рідини, яку вони надалі можуть використовувати для побутових потреб.

Малайзійські вчені переконані, що енергоефективний дах здатен допомогти країнам, що розвиваються у вирішенні проблем забезпечення енергетичними ресурсами. Інноваційна покрівля розроблена спеціально під кліматичні умови даного регіону, але ідея комбінування різних енергозберігаючих технологій може бути застосована в будь-якій точці земної кулі.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.