Типи і сила шуму від вітряних турбін

0
451


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Робота вітрових турбін, безсумнівно, пов’язана з проблемою шуму. Численні протести місцевого населення проти будівництва нових вітрових електростанцій викликані турботам жителів щодо надмірного постійного шуму. На скільки ці побоювання виправдані в зв’язку з появою вітрових турбін в безпосередній близькості віджитлових помешкань?

 

Яка інтенсивність шуму від вітрових турбін?

poziom-halasu-turbina-wiatrowa

Ця діаграма показує, що вітрові турбіни серед різних джерел звуку знаходяться в нижній частині діаграми. На відстані 150 м.  від вітрової турбіни сила щуму становить бл. 45 дБ або менше, тобто менше, ніж шум, який переважає в кожного в квартирі під час перегляду телевізора або звичайної розмови. Автомобіль, що рухається зі швидкістю 65 км / год на відстані 100 м. створює шум в 55 дБ, завантажена вантажівка зі швидкістю руху 50 км / год на відстані 100 м створює шум в 65 дБ. Таким чином, рівень шуму від всюдисущих автомобілів значно вищий, ніж від вітроелектростанцій. Міський шум складає цілих 90 дБ., на його тлі шум вітрових турбін виглядає дійсно тихо. Слід також зазначити, що сила робочого вітру в умовах України спостерігається 15-25% днів у році, це означає, що решту часу вітрові електростанції не створюють шуму. Крім того, той же вітер в вітряну погоду при русі стикається з природними перешкодами, такими, як дерева, створюючи гучний фон, на якому шуму турбін не чути.

 

Типи шуму вітрових турбін

У випадку з вітровими турбінами ми маємо справу з двома джерелами (видами шуму)

  •     аеродинамічний, який створюється обертовими лопатями ротора.
  •     механічний, який створюється редуктором і генератором.

Нові вітрові турбіни завдяки звукоізоляції гондоли в значній мірі обмежують механічний шум до рівня, практично невловимого для людського слуху. Механічний шум є проблемою в старих моделях турбін, які зараз демонтовані за кордоном і, на жаль, часто встановлюються в Україні. Рівень механічного шуму збільшується з віком турбіни, приблизно на 1% на рік. Ось чому старі застарілі турбіни можуть бути джерелом надмірного шуму.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.