Топ-10: міфи про сонячні батареї

0
2491


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Глобальне потепління та масове забруднення навколишнього середовища змогли привернути увагу людей. Крім того, ріст цін на електроенергію в Україні тільки підвищують попит на джерела альтернативної енергетики. Відновлювану енергію можна отримати з природних ресурсів (сонце, вода, вітер, геотермальне тепло). Найбільш популярною є сонячна енергія, але існує досить багато забобонів щодо її використання.
Міф №1: Сонячні батареї не працюють в хмарну погоду
Факт: Хмарність не впливає на ефективність процесу. Навіть взимку сонячні панелі генерують електроенергії стільки ж, скільки в сонячну спекотну погоду влітку. Варто відмітити, що подібні системи виробляють максимальну ефективність в таких країнах, як Німеччина, КНР, Англія, Італія та Росія.
Міф №2: Сонячні панелі китайського виробництва мають низьку якість
Факт: Більше 80% обладнання для систем альтернативної енергії виробляють саме в Китаї. Нажаль останнім часом склалось судження, що всі товари вироблені в Піднебесній – неякісні. Проте виробники, які турбуються про свою репутацію, мають всі необхідні міжнародні сертифікати. Крім того вартість китайського обладнання значно нижче вартості обладнання американського чи європейського виробництва.
Міф №3: Сонячна енергетика – річ дороговартісна
Факт: Якщо проаналізувати показники інвестицій в альтернативну енергетику в період 2009-2015 рр., варто відмітити значний попит. Це пов’язано з падінням вартості на сонячні батареї – на цілих 30%.
Міф №4: Монтаж сонячних батарей є досить складним процесом, які потім потребують постійного обслуговування
Факт: Установка панелей досить проста, якщо ви вибрали надійного постачальника. Варто не нехтувати такими загальними правилами, як чистота поверхні геліоколектора. Пил та бруд змиваються чистою водою 3-4 рази на рік.
Міф №5: Панелі сонячних батарей можуть пошкодити покрівлю
Факт: Сонячні панелі захищають покрівлю від агресивного впливу атмосфери. У випадку, коли знадобиться ремонт покрівлі, ви легко можете демонтувати панелі. Геліоколектори не прикріплюються до покрівлі, а проміжки між покрівлею та панелями заповнюють герметиком.
Міф №6: Надлишок електроенергії зберігається в системі
Факт: Насправді, кількість накопленої електроенергії обмежується глибиною заряду акумуляторів. Так, неможливо підключити систему альтернативної енергії до електромережі в Україні. Що стосується країн ЄС, то там поширена генерація електроенергії з системою. Якщо система підключена до електричної системи, то можна віддати надлишок в міську систему,та записати на свій рахунок бонуси.
Міф №7: Продати дім обладнаний сонячними панелями значно складніше
Факт: Навпаки вартість помешкання обладнаного сонячними модулями збільшується на 10-15 тис. доларів США. Крім того, такі будинки швидше купують.
Міф №8: Вибір модулів залежать від розміру помешкання
Факт: Сонячні панелі розробляються відповідно до потреб кожного володаря дому. Перед тим, як обирати сонячні панелі варто приділити особливу увагу району, де ви плануєте їх розміщувати. Не повинно бути великої кількості дерев.
Міф №9: Навіщо інвестувати в сонячну енергію, якщо є вугілля
Факт: Використання сонячної енергії не шкодить навколишньому середовищу, а вугілля навпаки. Крім того, видобуток вугілля є шкідливим для здоров’я шахтарів та збільшує показник ртуті та вуглекислого газу.
Міф №10: Сонячні батареї шкідливі для навколишнього середовища після сплину терміну експлуатації
Факт: Строк використання сонячних панелей – 35 років. Після того, як сплине термін придатності панелі втрачають свою ефективність і їх варто віддати на вторинну переробку. Деякі виробники приймають сонячні панелі на переробку безкоштовно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.