Топ-5 міфів про небезпечність електромобілів

0
294


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 7.00 з 10)

Поки водії і пішоходи звикають до електромобілів на українських дорогах, саме час почати позбуватися від “білих плям” у свідомості і спростовувати міфи про екологічні авто. Розповісти про рівень безпеки електрокарів взялася компанія Electrocars.

Міф 1. Безпека електромобілів на дорозі ніхто не гарантує

Вже кілька років поспіль електрокари проходять ті ж краш-тести, що і бензинові автомобілі. В Європі це випробування EuroNCAP, в США – тести Страхового інституту дорожньої безпеки (IIHS). Так само, як і машини з двигуном внутрішнього згоряння, різні моделі електрокарів показують різні результати. Однак в основному їх рівень безпеки високий.

Для прикладу: результати першого в Північній Америці краш-тесту електромобілів від 2011 Chevrolet Volt і Nissan Leaf отримали найвищу оцінку безпеки після фронтального і бічного зіткнень, при ударі ззаду і випробування, що імітує переворот. 2013 році їх успіх повторила Tesla Model S: Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) присудила цьому авто найвищі 5 зірок у всіх категоріях тестування. Тоді ж Euro NCAP зазнала серед інших і електромобіль BMW i3, і той набрав за захист дорослих пасажирів та дітей 86% та 81% відповідно, однак, за безпеку пішоходів – лише 57%.

До того ж, сама конструкція електромобіля обумовлює більшу безпеку при зіткненні. Літій-іонні батареї розташовані під днищем автомобіля, в межах колісної бази. Тому, в порівнянні з бензиновими побратимами, центр тяжкості електрокара розташований нижче. А відповідно, електромобілю набагато важче перекинутися в разі зіткнення. Конструктори традиційних авто навмисно “чаклують” з кресленнями, щоб знизити центр ваги.

Нарешті, в електрокарі немає великого бака з паливом, тому, як відзначають фахівці компанії Tesla Motors, з’явилася можливість зробити більш довгі зони деформації для поглинання енергії удару на високій швидкості. І, на відміну від великих бензинових двигунів авто, мотор Tesla діаметром 30 сантиметрів не перетворюється в «смертельна залізне ядро», яке дробить кістки людей при зіткненні і сплющивании кузова. Крім того, в електромобіль Tesla він взагалі знаходиться ближче до заднього мосту, а значить, навряд чи потрапить в салон при будь-якому зіткненні.

Міф 2. Батареї електромобілів можуть загорітися

Самі виробники приділяють цьому ризику значна увага з тих пір, як в 2011 році в США спалахнув розбитий Chevrolet Volt. Це сталося через витік рідини з контуру охолодження батарей. Подія викликала резонанс, тим не менше, Національна комісія з безпеки дорожнього руху (NHTSA) прийшла до висновку, що в моделі Volt «відсутня загальна тенденція до прояву яскраво виражених дефектів, а проведені нещодавно General Motors поліпшення дозволяють ще більше знизити ймовірність загоряння у разі бічних ударів».

Згодом було два інциденти, коли автомобілі Tesla двічі спалахували через наїзд на металеві уламки, які траплялися на дорозі. Після чого компанія почала ставити на всі Model S титаново-алюмінієві плити для захисту днища і, за зверненнями клієнтів, модифікувати днище вже проданих авто.

Ну і ще недавно в Норвегії на станції швидкої зарядки спалахнула Model S 2014 випуску: власник поставив її на зарядку та й від’їхав. Але поки говорити про вину виробника рано, оскільки результатів розслідування досі немає. Ось, власне, і всі випадки.

А тепер уявіть, скільки за цей час спалахнуло бензинових авто! Вони зараз мають набагато більш високий відсоток самозагорань, ніж електрокари. Крім того, велику небезпеку представляє не полум’я, а вибух. Тому найбільш небезпечні авто на зрідженому газі.

Міф 3. Здоров’я водіїв і пасажирів страждає від магнітних полів електромобілів

Ця теза хтось запустив в соціальні мережі, і час від часу підживлює черговими “вкидання”. Світові компанії провели численні дослідження на цей рахунок. І виявилося, що навіть зареєстрований максимум магнітного поля в електромобілі становив не більше 20% від припустимого нормативного показника, який встановила Міжнародна комісія із захисту від неіонізуючих випромінювань. Зокрема, про перебільшенні загрози здоров’ю заявила відома незалежна норвезька організація SINTEF.

Міф 4. Батареї електромобілів токсичні

Ви ж не відмовляєтеся від “заощадливих” лампочок тільки тому, що їх треба спеціальним чином утилізувати? Те ж саме і з літій-іонними батареями для електромобілів. Справді, їх не можна просто викинути в канаву. Але в цьому плані свинцево-кислотні акумулятори бензинових авто ще більш небезпечні. До того ж, зараз попит на літій – саму цінну складову таких батарей – шалено зростає, видобувна галузь не встигає за цим попитом. І тому переробка старих акумуляторів для виділення з них цього елементу дуже важлива. Крім того, всі знають про проекти, коли батареї, які відпрацювали свій ресурс, продовжують використовуватися як балансуючі потужності в електричних мережах, і тим самим приносять ще більше користі екології.

Міф 5. Безшумні електромобілі небезпечні для сліпих

Це на закуску. Заява Берлінського товариства сліпих про те, що, нібито, люди зі слабким зором не зможуть помітити безшумних авто, активно розтиражували «об’єктивні» ЗМІ, а деякі “експерти” навіть порадили встановлювати на автомобілі шумогенераторы.

Насправді саме на нові моделі електромобілів першим встановлюється устаткування, яке аналізує ситуацію на дорогах, і дозволяє уникнути не тільки зіткнень або “поцілунків” з парканами при парковці, але і наїздів на недбалих пішоходів. Технології автономного водіння відпрацьовуються, насамперед, на електричних транспортних засобах, і взагалі – майбутнє за безпілотними електромобілями.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.