Українець повністю відмовився від газу та перейшов на міскантус

2
3628


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (8 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Українець Микола Кікоть вирішив проблему дороговартісного газу досить не ординарно. Він засіяв свої земельні наділи екзотичною рослиною – міскантусом, тобто високорослим очеретом, що використовується для опалення.
Зараз Микола Кікоть не може не радіти, так як більше не потрібно закуповувати ні вугілля, ні дрова. Проте у достатку багато дешевої біомаси – середній врожай приносить 30 т з одного гектару землю.
miskantus-ukraina-ecotechnica-com-ua
Микола Кікоть вирощує міскантус або слонову кістку вже протягом трьох років. Рослина не тільки має низьку вартість, але й непримхлива. Міскантус висаджують лише один раз в 25 років. Культура має високу продуктивність – лише за один сезон він виростає до чотирьох метрів вгору. Взимку хазяїн її скошує, а навесні рослина виростає знову.
Микола Кікоть стверджує, що саме завдяки екзотичній рослині, він більше не залежить від тарифів на газ. Так, якщо спалити врожай з одного гектару, то можна отримати від 15 до 22 тис. куб. м газу. Культура переносить великі морозі – до – 20°С.
Микола Кікоть ніяк не може зрозуміти, чому українці досі оплачують божевільні рахунки за газ. Крім того, за 25 років ґрунт повністю позбавиться від пестицидів та радіонуклідів. Це так би мовити бальзам для землі, так як за такий тривалий час в землі накопичується велика кількість добрива – до 20 т.

2 Коментар (-і)

  1. Це круто, якщо ти фермер і є можливість. А що я буду робити з очеретом у місті? Але молодець, економний чоловік.

    • Навіть, живучи у місті, можна дати раду очерету. Наприклад, багато багатоповерхівок в містах мають свої котельні та використовують вугілля чи біомасу. Міскантус може стати в нагоді.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.