Українські вчені винайшли робота для сільськогосподарських потреб, який працює завдяки енергії сонця

0
80


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Розробка, що отримала назву AgroSmart L, сколихнула наукову спільноту країни. Група вчених міста Дніпро на даний момент повідомила про створення новітнього робота-фермера. Окрім унікальних можливостей цього механізму слід відзначити, що функціонує він завдяки сонячним панелям.

На сьогоднішній день розробники створили прототип робота, який представлений у масштабі 1 до 15. Очільник групи вчених-новаторів Тютюнников Максим заявив, що модель у мініатюрі являється діючою і може продемонструвати усі функціональні можливості винаходу.

Вчені повідомили, що пристрій має модульну конструкцію, тобто являє собою спеціальну систему, в якій поєднані безпілотні мініатюрні трактори. Також до складу робота входить мостова ферма та набір підвісних маніпуляторів. Така система дозволятиме пристрою виконувати сільськогосподарські роботи різного ступеню складності на полях. При цьому робот-фермер зможе автоматично підбирати необхідне для виконання поставленої задачі приладдя.

Сонячні панелі, що встановлені на конструкції, дозволять акумулювати достатню кількість енергії для цілодобової роботи.

Робот буде обладнаний потужним бортовим комп`ютером, що дозволить регулювати роботу в режимі онлайн. Робот-фермер буде достатньо самостійним у виконанні необхідних робіт. Згідно задуму розробників, пристрій самотужки доставатиметься необхідного поля, а окремі його модулі виконуватимуть транспортну функцію, підвозячи роботу насіння та добрива. Також транспортні модулі будуть доставляти на склади вже розфасовану продукцію.
Слід зазначити, що робот-фермер зможе обробляти до 8 культур паралельно. Окрім того, пристрій матиме змогу адаптуватися до різних природних умов та особливостей середовища. Багатофункціональність дозволить використовувати його навіть на гористій місцевості. Робот-фермер зможе виконати самотужки достатньо великі об’єми польових робіт та обробити від трьох сотень гектарів до трьох тисяч (все залежить від рельєфу та особливостей рослинних культур).
За словами пана Тютюнника, новітній пристрій збільшить урожайність зернових культур приблизно на 15 відсотків, а овочевих – на 60-65. Це стане можливо завдяки полегшеній конструкції робота. Адже звична для нас техніка, що виконує польові роботи, достатньо масивна та важка.

Через це у процесі роботи вона ущільнює грунт та залишає на ньому певну кількість паливних та мастильних засобів. Якість землі та її родючість значно знижується з кожним роком, тому і врожайність падає.

За словами керівника проекту, прибуток фермерів за умови використання робота зросте на 60-80 відсотків. В холодну пору року AgroSmart L знаходитиметься на технічному обслуговуванні.

Розробники робота-фермера зазначають, що експлуатація їх винаходу дозволить не лише зекономити та покращити стан грунту, але й виростити еко рослини, які мають значно вищу ціну у порівнянні зі звичайною сільськогосподарською продукцією.

На даний момент вчені посилено працюють над створенням промислового прототипу. Для розробки функціонального зразка з масштабом 1 до 10 потрібно майже 20 000 доларів. Загалом проект потребуватиме близько 10 мільйонів в доларовому еквіваленті. Розробники стверджують, що початкове фінансування вже знайшлося, тому робота над проектом зсунулася з мертвої точки.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.