Усе найголовніше про інвертор. Частина друга

0
254


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Як вибрати оптимальний сонячний інвертор?

Який фотоелектричний перетворювач вибрати? Ми можемо говорити про два варіанти вибору: або ми підганяємо сонячні модулі до сонячного инвертору, або адаптуємо інвертор до фотоелектричних панелей.

Для максимальної ефективності виберіть інвертор, який може обробляти від 90 до 110% установки. Інші джерела говорять, що це від 85 до 125%. Зокрема, це означає, що при установці панелі сонячних батарей потужністю 3 кВт потрібно використовувати інвертор потужністю від 2,7 кВт до 3,3 кВт. Чому так? Все випливає з формули, що дозволяє розрахувати коефіцієнт потужності інвертора – IR. Шаблон виглядає так:

коефіцієнт потужності інвертора IR = напруженість поля модулів [Wp] * ККД інвертора [%] / максимальна потужність інвертора [Вт]

Ми можемо отримати три результата, які показують нам, чи є інвертор недовантаженим, навантаженим мінімально або перевантаженим потужністю.

ІК <100%, інвертор із заниженими значеннями

IR = 100%, інвертор завантажений з номінальною потужністю

IR> 100%, інвертор перевантажений на стороні постійного струму

Однак для кожної установки необхідно розрахувати оптимальне значення. Все тому, що це залежить від багатьох геоатмосферних факторів, типу і орієнтації фотоелектричних модулів, а також від того, як їх підключити до инвертору.

Середній інвертор важить більше 10 кг, а його установка вимагає знань і досвіду. Коли справа доходить до збірки, ми рекомендуємо вам звернутися до професіоналів.

Сонячна установка – чи потрібно стежити за роботою системи?

Установка сонячних панелей разом з усіма необхідними компонентами і кабелями є частиною всього процесу. Під час використання системи  важливо контролювати всі параметри фотоелектричних систем. Завдяки цьому ми отримуємо оптимальні енерговитрати і можемо реагувати на порушення.

Найпростішим способом, звичайно, є читання даних з дисплея, на якому відображаються всі наявні на ринку інвертори. Однак ці дані не завжди є достатніми і повними. Саме тому багато виробників і постачальників послуг вирішили використовувати додаткові рішення і спеціальне програмне забезпечення. Завдяки їм ми можемо не тільки аналізувати, але і реєструвати вхідні і вихідні параметри інвертора, збирати дані і обробляти їх. Все за допомогою універсального доступу до мережі. Вдосконалені фотоелектричні перетворювачі можуть підключатися до мережі, що дозволяє автоматично передавати дані в центр збору і обробки даних. Власник інвертора може переглядати ці дані за допомогою веб-сайту або спеціального додатка.

Інвертор – ціна і якість хорошого продукту

На ринку представлено багато інверторів від різних компаній. Найпопулярніші з них:

SMA (Німеччина)

SolarEdge (Ізраїль)

Enphase (Сполучені Штати)

Фроніус (Австрія)

Омнік (Китай)

Goodwe (Китай)

Вони розрізняються за багатьма параметрами, а також за ціною. Багато компаній, що встановлюють панелі, ставлять SMA, тому що, на думку галузі, вони мають гарне співвідношення ціни і якості. Моделі цієї компанії характеризуються економічністю і надійністю. Однак в останні роки марка SolarEdge також піднялася на більш вищий щабель. Не можна говорити про те, що інші продукти набагато гірше. У кожного бренду є свої преміальні моделі, які зацікавлять вимогливих користувачів.

Найбільш важливі параметри сонячного інвертора, на які ми повинні звернути увагу:

– як швидко він шукає і підтримує точку максимальної потужності MPP;

– наскільки високий ККД інвертора при частковому навантаженні;

– наскільки висока надійність пристрою;

– в якому діапазоні температур може працювати пристрій – рекомендується той, який може працювати без проблем з інтервалами (від -25 ° С до + 60 ° С);

– наскільки легко управляти пристроєм і керувати ним, чи має він віддалену панель і доступ до історичних даних;

– чи відповідає він усім стандартам якості і безпеки; – чи знаходиться служба на місці або на відстані, яка може бути легко подолана або може бути подолана сервісною командою, також важливо, щоб послуга була у вашій країні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.