Утилізація осіннього листя з користю

0
172


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (3 голос(-ів), середній бал: 7.00 з 10)

Осіння пора привносить в життя нові турботи і непередбачені клопоти. Дерева активно скидають листя і їх збір завжди супроводжується певними труднощами. Найбільш звичним і традиційним способом позбавлення від такого роду природних відходів є їх утилізація шляхом спалювання.

Як би це дивно не звучало, але опале листя цілком може трансформуватися в активні добрива. Відходи органіки чудово піддаються процесу розкладання в повітряному просторі. Цей процес отримав назву «компостування».

Для перетворення рослинних речовин в ефективні добрива необхідно провести наступні маніпуляції:

– з’єднати дрібно порубані листя різних порід дерев з підготовленим заздалегідь компостом (в пропорціях дві частини листяних відходів і одна частина компостного розчину);

– додати невелику кількість азотних добрив, сміття органічного походження або зрізаних трав’янистих рослин;

– викласти всі складові одне на одного, дотримуючись однакової товщини кожного шару в 10-12 сантиметрів.

В процесі виробництва органічного добрива потрібно обов’язково дотримуватися таких правил:

– спеціальна яма, в якій буде відбуватися процес компостування, повинна розташовуватися на відстані близько 20 метрів від колодязя або свердловини з питною водою (з метою попередження потрапляння шкідливих речовин від гниття органіки в воду);

– процес компостування повинен відбуватися в тіні, уникаючи прямих сонячних променів;

– для розташування компостної ями необхідно вибрати місце, яке буде активно провітрюватися;

– по ширині і висоті яма повинна відповідати розмірам в 1-1,5 метра;

Процес виробництва органічних добрив проходить три етапи:

1) Самонагрівання компостної субстанції до 60-70 грдусів завдяки процесу розкладання органічних речовин. На цій стадії гинуть хвороботворні бактерії і мікроорганізми, а також знищується насіння рослин-шкідників

2) Розкладання інгредієнтів на стійкі складові. Температура компосту поступово стає нижче, він набуває буро-коричневого забарвлення.

3) Закінчення процесу компостування. Отримана маса набуває темного кольору і запаху лісового дерну. Вона стає однорідною і насиченою киснем.

Процес виробництва добрива може відбуватися протягом року або більше. За цей період його потрібно перемішувати 3-4 рази. Ця процедура дозволить збагатити компост киснем. Також необхідно періодично додавати до вмісту компостної ями воду. Ступінь вологості повинна складати не менше 50%.

Компостування органічних відходів значно скорочує фінансові витрати в весняний період перед посівом. За рік залишки листя перетворюються в якісні добрива, які не містять у складі абсолютно ніякої хімії і служать прекрасним підживленням для рослин.

Процес переробки органічних відходів може бути використаний в якості способу отримання альтернативної енергії. Фірма Impact Bioenergy створила малогабаритну біоенергетичну установку, яка здатна компостувати органіку в досить значних обсягах.

За добу система «HORSE» здатна перетворити в високоякісні добрива більше 60 кг органічного сміття і виробляє при цьому більше 20 кВт / год електроенергії. Ціна блоку HORSE – 43 тисячі доларів.

Компостування органіки допомагає не тільки продуктивно утилізувати органічне сміття, а й виробляти біологічний газ і електроенергію.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.