В Харківській області невдовзі буде створено спеціальну зону для демонстрації активних проектів альтернативної енергетики

0
53


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Роганська об’єднана територіальна громада в найближчому майбутньому стане осередком втілення передових технологій відновлюваної енергетики в реалії сьогодення. На території розташування громади планується звести два біогазові виробництва, що вироблятимуть електроенергію з біологічних відходів. Окрім біогазових установок у якості пілотного проекту також виступить новітня котельня. В наслідок такої модернізації тютюновий завод замінить газове опалення на альтернативне.

Демонстраційна зона такого масштабу матиме на меті популяризацію альтернативної енергетики в межах нашої країни.

Ініціатором проекту виступив Енергетичний кластер Харківщини. Біогазовий комплекс та альтернативна котельна створять фундамент для подальшого розширення масштабів даної програми.

Організатори проекту повідомляють, що в плани входить також зведення СЕС більш ніж на 6 мегават та забудова вітропарку. На даний момент для цих проектів поки шукають джерело фінансового постачання.

Перша біогазова установка комплексу перероблятиме тверді побутові відходи. З виробленого в результаті утилізації сміття біологічного газу буде генеруватись електроенергія.

Друга біогазова станція буде переробляти відходи птахофабрик, заводів харчової промисловості та залишки від рослин після промислової обробки. Установка функціонує за унікальною технологією Люблінського католицького університету Польщі. Технологія має 12 патентів міжнародного зразка. Особливість її дії полягає у використанні спеціальних бактерій 4-го покоління, які проводять процес анаеробного бродіння з максимальною віддачею метаномісткої газової суміші.

На території Роганської об’єднаної територіальної громади знаходиться фабрика з виробництва тютюнових виробів. В межах виробництва наразі підходить до свого завершення етап модернізації котельні. Традиційну установку замінюють на твердопаливний котел, що функціонуватиме на альтернативному паливі з соняшникового лушпиння.

Демонстраційні зони даного типу вже активно функціонують і Німеччині. Проекти підключені до загальної електромережі та реалізують енергію за «зеленим» тарифом. Німеччина організувала вже вісім таких зон. Наша країна поки що запускає першу, але в планах організаторів розширення існуючого комплексу та створення нових.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.