В компанії Укренерго заявили про активну підтримку зростання долі альтернативної енергетики

0
36


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Очільник Укренерго  Ковальчук В. на початку квітня поточного року у ході тематичного спец заходу проаналізував шанси включення ВДЕ до загальної енергетичної системи нашої країни. Сам захід відбувся на території національного спорт комплексу «Олімпійський» та зібрав приблизно дві сотні спеціалістів даної галузі, приватних підприємців, представників влади та засобів масової інформації.

Всеволод Ковальчук представив громадськості аналітичні дані, згідно яких стрімкий розвиток відновлюваної енергетики України може мати деякі перешкоди. Спеціалісти Укренерго провели попередньо ряд дослідницьких заходів та проаналізували різні сценарії введення змін до структури генерації електричної енергії з перспективою на десяток років. Окрім того, представники Укренерго заявили, що цілком підтримують той сценарій розвитку подій, де альтернативна енергетика розвиватиметься надшвидкими темпами.

За словами пана Ковальчука, українська енергетична система може увібрати тільки три тисячі мегават потужності від сонячних та вітряних електростанцій. У інакшому випадку буде ризик розбалансування системи, що потягне за собою ряд проблем. Та разом з тим компанія Укренерго вже видала тех. умови, що регламентують інтеграцію в два рази більших потужностей – 7500 мегават. І це до 2025 року включно.

Дослідницька робота в рамках аналізу шансів приєднання відновлюваних джерел енергії до загальної енергосистеми проводилася на підставі отриманих  даних від вже функціонуючих  СЕС та ВЕС. Експерти врахували показники в найбільш підходящі для цього пори року – максимум в зимовий період, мінімум в літній час та за умов паводку.

Показник загальної потужності, що її на даному етапі без збитків можливо під`єднати до енергетичної системи, становить три гігавати, яких, за словами експертів Укренерго, Україна зможе досягнути вже наприкінці наступного року. Якщо ж врахувати той факт, що Укренерго фактично дала зелене світло інтеграції потужностей в загальній сумі до 7,5 гігават, то необхідним буде зведення нових електростанцій, що будуть швидкими та маневруючими. Окрім того, знадобляться ще й додаткові системи акумуляції електроенергії.

Компанія Укренерго у якості основних висновків своєї аналітичної роботи представила наступний варіанти розвитку подій найбільш позитивного шляху дій – введення в експлуатацію 2,5 гігават потужностей, що мають високу маневреність. Такий хід дасть можливість запобігти зростанню генерації енергії на теплових електростанціях і обмежить генерацію з відновлюваних джерел енергії та атомних електростанцій. Спеціалісти також зазначають, що такий варіант інтеграції  дозволить втримати збільшення тарифів на електрику для користувачів різних категорій.

На основі підготованого компанією Укренерго звіту мають надалі розробити план фінансового забезпечення процесу будівництва потужностей, які матимуть високу маневреність. Причому, цей план має бути втіленим у реальність до того моменту, як повністю сформується ринок допоміжного обслуговування.

В свою чергу, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України до кінця грудня поточного року повинно організувати тендер щодо забудову зазначених потужностей. Експерти попередньо оцінюють такий проект в 55 мільярдів гривень. Строк його окупності становитиме 5-6 років.

Ковальчук Всеволод також зазначив, що такий план дій дасть можливість споживачам заощадити приблизно 65 мільярдів гривень на рік. Економія в даному випадку відбуватиметься шляхом зниження росту тарифу на електрику, вартість якого має пряму залежність від складу генеруючих потужностей.

газопоршнева електростанціяЕксперти зазначають, що найбільш оптимальним рішенням буде зведення електростанцій, які функціонуватимуть на газопоршневій основі. Блоки в таких станціях, аби вийти на максимальну потужність, потребують лише десять хвилин часу. Окрім того, до їх складу входять акумуляторні установки, що оперативно регулюють відхилення на протязі 60 хвилин. На даному етапі реалізації програми проходить розробка пілотного проекту зі зведення єдиної в нашій країні системи акумуляції електроенергії, що функціонуватиме завдяки літієвим накопичувачам.

Якщо проект успішно реалізують, то цілком можливим стане збільшення потужностей ВДЕ до 2025 року більш ніж до 7,5 гігават, в до 2035 року – до 18 гігават.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.