В Нідерландах створили унікальний асфальт, який зможе заряджати електрокари

0
111


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Унікальне покриття для доріг було розроблено в Нідерландах. Нове покриття містить стальні волокна, які захищають дорожнє покриття від механічних пошкоджень. Вчені працюють над вмонтованою системою, яка зможе заряджати електромобілі та бетоном, який зможе «регенерувати». Електрокар зможе заряджатися, коли стоїть перед світлофором або в заторах на дорозі.
Вчені Делфтського технічного університету займаються розробкою нового дорожнього покриття, що допоможе вирішити цілий ряд проблем:

  • Затори на дорогах.
  • Аварії.
  • Ремонт.

Ці вчені вже розробили нове дорожнє покриття, яке забезпечує електропровідність. Принцип роботи заключається в тому, що стальні волокна нагріваються завдяки магніту та затягають невеликі тріщини. Що стосується ремонтних робіт, то такий асфальт не потребує спеціального ремонту. Все що потрібно, так це електромагнітна машинка.
Ерік Шланген, який є керівником досліджень, вважає, що державі подібне покриття обійдеться лише на 25% дорожче звичайного асфальту, але строк експлуатації збільшиться в два рази. Він стверджує, що лише в Голландії подібне покриття зможе заощадити 90 млн. євро щорічно. На сьогодні інноваційну розробку тестують на 12 дорогах в країні.
Вчені займаються покращенням властивостей бетону. Так, при зведенні конструкцій з бетону будівники використовують стальні балки, які покликані витримувати вагу конструкції при розломах чи тріщинах. Будівники розуміють, що такі балки мають значний недолік, а саме, вони починають ржавіти, коли в розломи заходить вода чи сіль. Нідерландські вчені про необхідність використання спеціального заповнювача тріщин.
Основою подібного заповнювача може бути спеціальна бактерія, яка виробляє карбонат кальцію. Ця бактерія живе більше двохсот років, а розроблена вченими технологія дозволяє тримати бактерії активними на протязі всього строку використання бетонної конструкції. Варто зазначити, що жорсткі закони щодо складу бетону в країнах ЄС та США гальмують розробки в даній області. Японія, КНР та Південна Корея зацікавилась інноваційною технологією, так як в цих країнах законодавче регулювання менш жорстке.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.