Відмова від викопного палива в світі можливо через 10 років

0
227


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Глобальна залежність від викопного палива може закінчитися протягом десятиліття, як показали дослідження британських вчених з поновлюваних джерел енергії. Професор Бенджамін Совокул, директор Ереджі Гроуп Сассекс в Університеті Сассекса, вважає, що наступна революція в енергетичному секторі може мати мысце протягом наступних 10-ти років. На цей раз це буде зелена революція.

Проте, щоб забезпечити проведення зеленої революції будуть необхідні зусилля багатьох секторів. Зусилля повинні бути бзовані на висновках, які можна отримати з попередніх змін в енергетичному секторі.

У статті, опублікованій в науковому журналі Energy Research & Social Science, професор Совокул аналізує зміни в енергетичному секторі в минулому, і доводить, що подивившись на минуле, можна побачити справжнє і спрогнозувати майбутнє в дуже похмурих тонах. Зміну від використання деревини до використання вугілля в якості палива, він прийняв 160 років, а для електрики потрібно було майже 70 років, щоб вона змогла увійти в щоденне використання. Чи потрібно стільки часу в ситуації з відновлюваними джерелами?

Як показано в опублікованому аналізі, так не повинно бути. Вичерпування природних ресурсів, зміна клімату і постійне вдосконалення технологій, можуть зробити інновації, такі, як поновлювані джерела енергії, популярним набагато швидше і дати нам світле майбутнє.

В опублікованому аналізі дослідники наводять ряд прикладів, які показують, як швидко може відбутися перехід, наприклад, з вугілля на інші види палива. В ідеал, щоб повністю відмовитися від вуглецю досить близько 10 років. З 2003 по 2014 рік під аналогічні зміни в ь Онтаріо – перехід від вугілля до ВДЕ знадобилося 10 років. Аналогічний проект ядерної Франції, яка з самого початку введення ядерного потенціалу в 1970 році отримала 40% енергії, що отрималася таким чиномна  1982 рік. Такі приклади часто не потрапляють на очі аналітикам в енергетичному секторі.

Всі наведені вище приклади мають один спільний знаменник – сильне втручання уряду, в поєднанні зі зміною енергетичного ринку. Зміна на ринку дуже часто викликаа  субсидіями або іншими заходами, спрямовані на заохочення споживачів енергії, щоб змінити свої звички. Професор Совокол каже: “Ми вважаємо, що зміни в енергетичному секторі є тривалии і складним процесом, які займають десятки років. Зміна системи до нової, більш чистої потребуватимуть значних змін в технологічній і правовій базі.”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.