Вперше у Великобританії потужність сонячних електростанцій перевищила потужність вугільних

0
263


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячна енергія встановила у Великобританії новий рекорд. Напочатку квітня протягом 24 годин у країні приватні будинки і підприємства отримали більше енергії від сонця, ніж від спалювання вугілля, інформує сайт Ecotown з посиланням на Solarpanels.

Вперше в історії країни протягом усіх діб потужність сонячних енергетичних установок перевищила сукупну потужність вугільних установок. На думку аналітиків, це символічна подія, яка показує, як за останні роки у Великобританії різко впав видобуток і використання вугілля, в той час, як сонячна енергія стає все більш популярною.

Згідно з даними аналітичної компанії Carbon Brief, 9 квітня майже 29 гігават-годин енергії було створено з допомогою фотоелементів. Це близько 4% від загальнонаціональних потреб. При цьому вугільні електростанції в той же день справили 21 гігават-годин.

Це перший подібний зсув у системі електропостачання. Сонячний «прорив» не міг відбутися без збільшення потужності сонячних установок. Однак, обвал у вугільній генерації мав більш безпосередню причину, вважають експерти. За останні два роки кількість сонячних установок у Великобританії значно зросла. Фотопанелі генерують 12 гігават енергії, в той час як вся країна виробляє 80-90 гігават електрики.

У той же час низку великих вугільних електростанцій закрили. Останній вугільний завод в Шотландії перестав працювати ще в березні. Вугільна економіка Великобританії різко погіршилися за останні 18 місяців. Вугільні електростанції стали дуже збитковими, і причиною цього є низька оптова ціна і збільшення податку на викиди вуглецю з 8 до 18 фунтів. Між тим аналітики очікують, що сонячна енергія приверне третину всіх інвестицій в енергетику в усьому світі до 2040 року, тому вона буде відігравати важливу роль у боротьбі зі зміною клімату.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.