Як облаштований один із найбільших “зелених” офісів Москви

0
151


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 9.00 з 10)

У технологічному центрі Deutsche Bank створили робочий простір, яке надає мінімальний вплив на навколишнє середовище.
У бізнес-центрі «Нордстар» на Третьому транспортному кільці діє один з найбільш «зелених» офісів в Москві. Приміщення площею 7 тис. кв. м на трьох верхніх поверхах висотки на Біговій вулиці займає технологічний центр Deutsche Bank – німецької фінансової організації з підрозділами по всій Європі. В минулому році цей офіс став призером рейтингу «Зелені офіси Росії».
Офіс Deutsche Bank зміготримати  золотий сертифіката LEED завдяки тому, що 20% оздоблювальних матеріалів, використаних під час ремонту,виготовлені в радіусі 500 км від Москви.
«За це LEED дає додаткові бали», – пояснив Дмитро Агішев, керівник управління громадських зв’язків Deutsche Bank в Росії.
Система енергозбереження дозволила скоротити споживання електрики на 20%, йдеться в матеріалах Deutsche Bank.
«На даху будівлі встановлені спеціальні датчики, що обчислюють кількість природного світла. Залежно від цього показника система визначає інтенсивність штучного світла, необхідного для подачі в приміщення», – розповів Агішев. – «В результаті світло, яке дають лампи, розміщені ближче до вікон, більш тьмяне, ніж світло від ламп, що знаходяться далі від вікна».
Додатковою функцією датчиків є визначення кута освітлення сонця. Залежно від цього автоматика опускає жалюзі на вікнах на необхідну величину. Якщо подивитися на план приміщення, то можна побачити, що open space організований за принципом кола, де всі робочі місця йдуть від периферії до центру. За рахунок цього досягається найбільше проникнення сонячного світла на робочі місця.
За відсутності природного світла столи висвітлюються лампами, які реагують на рух.
Додаткові бали в оцінці LEED Deutsche Bank набрав завдяки використанню перероблених матеріалів в інтер’єрі: з них тут виготовлено 20%  меблів. Важливим виявилося навіть розташування оргтехніки: все офісне обладнання, включаючи сканери, копіювальні установки, принтери і факси, знаходиться в окремих приміщеннях, ізольованих від співробітників.
Нарешті екологічна складова московського офісу проявляється в контролі якості повітря. Всі приміщення Deutsche Bank в «Нордстар» обладнані сенсором вуглекислого газу: якщо на робочій нараді рівень CO2 перевищить норму, учасники зустрічі почують особливий сигнал, який попередить їх про необхідність терміново провітрити приміщення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.