Як правильно утилізувати зужиту енергозберігаючу лампу?

0
249


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 5.50 з 10)

Незабаром справжнім раритетом, що заслугову на є повагу за те, що багато років дарувв світло людям, можуть стати лампи розжарювання. Наразі вони зжили повністю себе через високий рівень енергоспоживання та нетривалий експлуатаційний період. Відмінною альтернативою старим лампам є енергозберігаючі лампочки, які наділені в десять разів більшим періодом експлуатації.

Користь чи шкоду приносить енергозберігаюча лампа і як вчинити, якщо вона розбилася?

Економію можна помітити практично відразу, особливо якщо енергозберігаюча лампочка буде експлуатуватися, по крайній мірі, щодоби не менше трьох годин.

 

Переваги та недоліки ламп

Лампи, які в побуті сучасної людини називаються енергозберігаючими, з технічної точки зору є люмінесцентним продуктом, орієнтованим на економію електроенергію, практично в три рази зменшуючи витрати.

Принцип дії ламп полягає в застосуванні люмінофора, що перетворює електричний струм в потоки яскравого світла. Однак для отримання світлового випромінювання виробник закладає всередину лампи пари ртуті і інертний газ, що має небезпеку для навколишнього середовища. Щоб уникнути небажаних наслідків, лампи слід правильно утилізувати.

Енергозберігаюча лампочка погано переносить перепади температурного режиму. Крім цього, вони часто виходять з ладу через раптові перебої в подачі електроенергії.

 

Світлодіодні світильники

Ще одним прекрасним варіантом, що дозволяє забезпечити достатню кількість світла наявний простір, заощадити електроенергію   є світлодіодні лампи, що складаються з електронного перетворювача живлення і світлодіодного джерела світла.

На жаль, такі лампи дозволити собі можуть далеко не всі із-за високої вартості. В основному такі лампи мають цілу низку переваг, серед яких найбільш значущими є найвища енергетична ефективність, тривалий експлуатаційний період, хороша міцність конструкції, що забезпечує цілісність при механічних впливах.

Лікарі рекомендують відмовитися від оснащення такими лампами дитячих закладів, медичних установ, оскільки нерівномірне розсіювання потоку світла негативно позначається на гостроті зору, провокуючи його погіршення, сприяє виникнення шкірних проблем і неврологічних патологій.

 

Як діяти, якщо енергозберігаюча лампочка розбилася?

Енергозберігаюча лампочка – хороший подарунок технічного прогресу, але тільки до тих пір, поки нею користуються за призначенням. Якщо лампа розбилася, слід знати, як її утилізувати, щоб не завдати шкоди навколишньому середовищу і здоров’ю.

Оскільки лампа містить пари ртуті, неправильна утилізація може спровокувати серйозне отруєння. Саме тому слід акуратно експлуатувати енергозберігаючі лампи, не допускаючи порушення їх цілісності. Однак життєві ситуації непередбачувані, тому слід бути готовим до всього, в тому числі і до того, що може розбитися енергозберігаюча лампочка. Виконуючи послідовно всі рекомендації, можна уникнути серйозної небезпеки або, принаймні, мінімізувати наслідки.

 

    Розбита лампа повинна вилучатись з світильника тільки, коли він відключений від електромережі;

збирати ртуть пилососом не слід, оскільки під впливом сильного потоку повітря частинки ртуті поширяться по більшому периметру, тоді їх зібрати буде набагато складніше. Крім цього, скориставшись пилососом, зібравши в пилоприймаяч  ртутні частинки, доведеться не тільки позбутися від них, а й від самого пилеприймача, що не зовсім раціонально;

щоб зібрати залишки скла або інших деталей лампи, слід надіти гумові рукавички;

скориставшись двома листами картону, слід зібрати залишки, перекласти їх в підготовлений пакет (бажано герметичний), в нього ж помістити використані гумові рукавички;

вологим рушником слід протерти поверхні, по якій були розкидані осколки лампи, після чого рушник теж поміщають в пакет;

для збору дрібних крупинок скла, можна скористатися липкою основою (скотчем);

кімнату, в якій розбилася лампа, слід ретельно провітрити;

пакет, в якому зібрані залишки, відносять на спеціальний утилізаційний пункт.

 

Підводячи підсумки, стає зрозуміло, що раціональніше використовувати енергозберігаючі лампи тільки в тих внутрішніх просторах, в яких передбачається їх робота не менше трьох годин щодоби. Важливо передбачити, в якому конкретно просторі лампа буде експлуатуватися, щоб попередити можливі проблеми зі здоров’ям.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.